AMAN SİZDE KALSIN UYDURULMUŞ DİN

  • Yazar :ALİ DAL
  • Eklenme Tarihi :23.09.2022 12:25

"Uydurulmuş dinin" şarlatanları

Uzak dursun bizden, lazım değildir

İstismar yoluyla din satanları

Uzak dursun bizden, lazım değildir

 

Biz bunları hiç görmedik temizden

Yüz akı aranmaz kirlenmiş izden

Dirimizden, hatta cenazemizden

Uzak dursun bizden, lazım değildir

Sevgili okurlarım,

"EDEP, MİRASTIR...

AKIL, ARKADAŞTIR..

GÜZEL AHLAK, YOLDAŞTIR...

KARAKTER İSE KİŞİNİN AYNASIDIR..!" anlayışı ve telkini, "UYDURULMUŞ DİN"in meczuplarınca aynı anlam ifade etmediğini biliyoruz..!!

Zira,  onlar için edep, miras değil; ihtirastır...

Akıl, arkadaş değil; kulluk ve biattır...

Bunlarda "güzel ahlak" yoldaş değil, yüreğe lüzımsuz yüktür...

Bunlarda karakter ayna değil, omurgasızlıktır... Yani bunlarda erdemsizlik ve takiye davranış biçimidir..?!

Sevgili okurlarım,

 

"UYDURULMUŞ DİNDE" şefaat bekleyenlerin

şerrinden korunmak için, ben de sizler gibi, inancımın esaslarını "İNDİRİLEN DİNİN" mürşitlerinden öğrenmeye çalıştım.. Din bezirganlarınca, bilhassa son 20 yılda yutturulmaya çalışılan "uydurulmuş din" hapını yutmaktan kendimi korumayı başardığıma inanıyorum...

Ama tehlikeli olan tarafı ise, bu süre zarfında, "Uydurulmuş dinin" sübyancı, yaygaracı, yalancı ve sapkın lar, ipe, sapa gelmeyen ve deli zırvalarından oluşan ORTAÇAĞ TORTULARINI topluma halen din diye yutturmada  hız kesmediler..!!

Bu tehlikeye dikkat çekmek, olabildiğince uyarmak adına, aklın ve ilmin ışığında, topluma Kur'an'ı  ve dini özgün haliyle anlatan, inanılan ve güvenilen din alimlerimizden merhum Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk Hocam gibi, İLAHİYATÇI İhsan Eliaçıklara, İLAHİYATÇI Cemil Kılıçlara ve emsali aydın mürşitlere, "indirilmiş dinimiz" ve yiğidin hakkını yiğide teslim etmek' adına hepsine bir kere daha şükranlarımızı arz ediyoruz...

Sevgili okurlarım,

 

.. Ve kalp gözü açık ey güzel milletim...!

2022 yılını tüketmek üzere olduğumuz Atatürk Türkiye'sinde ecdada ve  toplumu oluşturan vatandaşlara reva görülen şu safsatalara, şu saptırmalara, şu hezeyanlara   bakar mısınız..!!

Ama diyeceksiniz ki, "Uydurulmuş dinin borazancılarından" başka şey mi bekliyor sunuz?

Gün olmuyor ki, siyasi iktidardan aldıkları güçle "din görevlisi" veya "kanaat önderi" pozisyonunda birileri çıkmasın ve sarıkla cüppenin sütre gerisinde (?!) millete "din emirleri" diyerek "uydurulmuş dinden"  zırvalar yaşatmasın..!!

İşte yeni zırvalardan ve yeni meczuplardan bir kaçı..!

* VAHİT KİRİŞÇİ: TARIM VE ORMAN BAK.

"Bu seçim daha önemli. Hepimiz öbür dünyaya gideceğiz. O tarafa gittiğimizde soracaklar: İnsanlık adına, bu Memleket ve bu milletin değil; tüm mazlum milletletlerin selameti adına hangi adımları attınız? Hamdolsun bunun verilecek cevabı var."

Bu zırvayı, atanmış da olsa, bir bakanın ağzından çıkmasına, en hafif tanımıyla, inanç sapkınlığı ve inanç istismarı denir...!! Daha başka ne söylenebilir ki..?!

 

Sorgu melekleri ile hangi gün, hangi saatler Görüşüyorsa, bizi de haberdar ederse, AKP icraatlarının, nasıl ve kimler tarafından ödüllendirileceğini sorabiliriz:))?!

Diyanet'in yarattığı (?!) boşluktan, verdiği fırsatlardan palazlanan, merdiven altı oluşumların söylem ve eylemlerinden bazılarını birlikte hatırlayalım:

 

 İSMAİL AĞA CEMAATİNE MENSUP İMAM OLDUĞU YAZILI MESUT DEMİR:

 

"Millet 20-30 cm. elbise ile geziyorlar... Kürtajlar aldı başını gidiyor... Ahlaksızlar..! Koskoca iller, ilçeler var... Her yerde günah işleniyor... Depremler yetmez mi..?!"

FATMA DURMUŞ TARAFINDAN YAZILAN VE İÇİNDE "TAYYİP'İ ÜZMEK, ALLAH'I ÜZMEKTİR" TELKİNİ YAPILAN KİTABIN, DİYANET İZNİYLE CAMİLERDE DAĞITILMAKTA OLMASINA BEN ŞAŞIRMADIM; PEKİ YA SİZ..?!

 

TELE 1: tele1comtr.

 

Kenan hoca” adıyla paylaşımlar yapan bir gerici, şort giyen erkekleri hedef aldı. Gerici, “Sokaklarda şortlu erkeklerden geçemiyoruz.” dedi.

KADINLARI DA HEDEF ALAN aynı KENAN HOCA" adlı meczup siyasi iktidarda aldığı cesaretle (?!) çektiği videoda şu ifadeleri kullanıyor: “Sokaklarda şortlu erkeklerden geçemiyoruz. Şortlu erkekler...!! Yahu ne hale geldik. Siz Osmanlı torunusunuz. Kadın zaten hepten beter. ”

Beyinlerini ve yüreklerini hepten devre dışı bırakmış bu sapkınlar güruhunun; göbekten aşağı çalışan ve tüm yorumlarını bu minval üzerine kurgulamasına halen itibar eden, Tövbe estağfurullah, "Kuran emri" olarak algılayan ve buna da İslamiyet cüppesi giydiren aymaz zavallılara artık acımıyorum..!! Zira bunlar düşünmeyi, doğrusunu araştırıp öğrenmeyi ve aldatılmamayı hatırlamaz olmuşlar..!!

 

Yazık, çok yazık..!!

Sevgili Ergun Poyraz'ın;

"1400 küsur yıldır şeytan taşlıyoruz. Ne şeytanın kafası yarıldı ne de biz akıllandık." tespitini, oldukça isabetli buluyorum..!

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ALİ ERBAŞ:

 

" Millet bize bakıp Müslümanlıktan soğursa, vebalinden kurtulamayız..."

Bu beyanatı okuduğumuzda," Vah vah ki vah vah..!! " demekten ve duygılanmaktan kendimizi alamadık, ürperdik:))

 

Daha sonra da, alınganlık yaparak, yoksa vatandaşlar olarak bizi mi kastetmiştir?diyerek adeta kendimizden şüphelendik:))?!

İşin şakası bir taraf, Emevi çizgisinde faaliyetleriyle tanıdığımız Diyanet Başkanı ALİ ERBAŞ'a açıkça diyoruz ki; size bakarak dini sevmek, sevmeye çalışmak, bir bakıma sevgiyi tanımından uzaklaştırmak olur ki, buna hakkımız olamaz..!!

Kaynak:TÜRK POST:

 

Yine Kenan Hoca denilen meczuptan bir başka zırva daha:

Fetva furyası devam ediyor. “Alafranga tuvaletleri kullanmayın, orda biriken suda şeytan yıkanıyor.”

Bre istismarcı, bre uçkuru şaltak sapkın; cevap ver: şeytanla buluşup istişareyi hangi saatlerde, nerede yapmaktasınız..? Başınızı alafranga tuvalete soktuğunuzda şeytan orada yıkanırken, anadan üryan halinden tahrik olduğunuz vaki midir:))?!

 

Tövbe estağfurullah tövbe..!

Sevgili okurlarım,

 

 20 Yıldır bu ülkenin yönetimini elinde bulunduran, denetim ve yargı sistemini güdümlü hale getiren partili Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın, ülkeyi düşürmüş olduğu krizi sahiplenmeyerek; sorumluluğun, bir kısmını "NASS" 'a; kalan kısmını ise "DIŞ Güçlere" taksim ederek aklanma "pişkinliği" göstermeye kalkışını...

Aynı anlayış ve niyetle DİYANET'İN, AKP ARKA BAHÇESİ OLDUĞUNU AŞİKAR EYLEYEN ALİ ERBAŞ'ın, Ayasofya' da ecdada rahmet okuması beklenirken, salya saçarak (!!) lanet okuma zilletine düşmüş olmasını unutmuş değiliz..!!

Diyeceğim o ki;

Güneşin, elmayı tatlandırken, biberi acılaştırmasında ki tezat durumun sırrını güneşte değil elmada ve biberdeki yapısal karakterde aramak gerektir..!!

Aynı şekilde;

Aklı ve ilmi işaret eden Kutsal Kitabımız Kuran-ı Kerim Azim Şan'ın özüne zarar verenlerin mayasına, fikrine, zikrine, niyetine ve karakterine dikkat çekerek, "UYDURULMUŞ DİN" bezirganlarınca her gün çakma hadisler, çakma ayetler adı altında pompaladıkları safsatalarla yaşatılanları ve yaşanacak olanları, bir kere daha dikkatleri sunarak, "UYDURULMUŞ DİNİN" değil; "İNDİRİLMİŞ DİNİN" milletimce sahiplenilmesini naçizane telkin, tembih ve temenni etmek istedim. O kadar...

 Ortaçağın eşiğinde kalanlar

 

"Uydurulmuş dini" esas alanlar

Cennet, cehennemi pazarlayanlar

Uzak dursun bizden, lazım değildir

 

Cinli dünya ile, şeytani hisle

Kin ile kibirle, haram, hasisle

ÇAKMA ayet ile, ÇAKMA hadisle

Uzak dursun bizden, lazım değildir