ATATÜRK'ÜN ASKERİNE HİÇ YAKIŞMADI..!!

  • Yazar :ALİ DAL
  • Eklenme Tarihi :13.01.2023 09:07

Sevgili okurlarım,

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanlığı Arifiye Yerleşkesi BMC İşletmesi’nde Yeni Nesil Fırtına Obüsleri Teslimat Töreni’ne katıldı. Programa Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ın da katıldığı törende konuşma yapan Erdoğan bir kez daha CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alarak bir konuşma yaptı...

Erdoğan yaptığı konuşmada:

“Sıradan işletme-devir işlemini çarpıtarak sermaye düşmanlığı yapanlar, bugün Amerika’dan İngiltere’ye, oradan Almanya’ya kapı kapı dolaşarak benzin istasyonlarındaki afedersiniz restoranlarda bir şeyler yemeye gayret edenler, yabancı yabancı ekonomi komiserlerinden yardım dileniyor. Biz ise yerli ve milli olarak kendi mühendislerimizle, kendi işçilerimizle işte bu dev eserleri hizmete koyuyoruz” dediğinde, en ön sırada "saf tutmuş" olan Milli Savunma Bakanının, Genel Kurmay Başkanının ve kuvvet komutanlarının alkış temposu tutmaları, Atatürk'ün askerlerine hiç mi hiç yakışmadı..!!

Ayrıca, Erdoğan’ın CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu hedef alan bu sözlerinin, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) komutanlarının alkışlaması ise yurt genelinde, "yakışmadı. komutanlar, vallahi de, billahi de üç günlük daha şahsi ikbal için siyasiyi alkışlayan bu tavrınız size hiç yakışmadı..!!" derecesine (!!) dikkat çekti ve hayretle karşılandı..!! Olmasa iyiydi..!!

Sevgili okurlarım,

Oysa ki, o alkışa boğdukları "malum zümre", daha düne kadar o komuta kademesine, yani "Atatürk'ün askerlerine" her ağız açmada, neler söylemediler ki:))!!

"Cunta, darbeci, demokrasi düşmanı" benzeri aşağılayıcı ve hedef gösteren maksadını aşmış nice hadsiz çıkışlar..!!

Eeeee.... O günlerden bu günlere...!! Yaşayın ki, daha neler göreceksiniz. :))

BU kafa Kenan Evren kafası... Bunlara bu hoyratlık karşısında, "apoletli siyasetçi" denir mi bilmem ama, aklıma düşüverdi işte:))

Kimler tarafından, söylenmiş ve yapılmış olursa olsun, aziz milletimizin gözbebeği olan "Türk Silahlı Kuvvetleri" ni örseleyici davranışın tarafı olmak, aynı zamanda şanlı tarihimizi de incitmekten başka şey değildir..!!

Bu ülkenin bir ferdi olarak, komuta kademesine naçizane tavsiyem, en kısa sürede bir araya gelip, "NE YAPIYORUZ BİZ,.? BU HALİMİZ, ATATÜRK'ÜN ASKERLERİNE YAKIŞMIYOR, TARİHE VE MİLLETE KARŞI SORUMLULUĞUMUZ VAR..!" deyip, Kendilerinden beklenen fabrika ayarlarına dönmeliler ve yine milletin  tamamının güvenine ve sevgisine mazhar olmalılar..! Bizimkisi naçize bir temenni...

İzleyip görececeğiz... NOKTA..!