AYAĞA KALK ZAMBAŞI; BAK GELİYOR BİNBAŞI..!!

  • Yazar :ALİ DAL
  • Eklenme Tarihi :22.04.2022 10:24

Ayağa kalk zambaşı

Bak geliyor binbaşı

Gün olur, devran döner

Rast gelir körün taşı

 

Hiç boşa çatma kaşı

Doğruya bakma şaşı

"Kendine gel..!" dedikçe

Yok saydın vatandaşı

 

Zambaşı, ziyan başı

Abad ettin yandaşı

Ayıp, günah demedin

Helale baktın şaşı

 

Gelmez sanmıştın kışı

Sürdürdün kem bakışı

"Yapma, etme..!" dedikçe

Haram doldurdun boşu

*

 

Sevgili okurlarım;

Yüce Rabbim, kimsenin basiretini bağlamasın... Ve kimsenin akıl sağlığını da zevale uğratmasın..! AMİİİN..!

*

20 yıldır ülke idaresini tek başına elinde bulunduran "AKP ŞAHSIN HÜKÜMETİ"nin partili Cumhurbaşkanı Diyanet İşleri Başkanıyla "anlayış ve niyet birliği" yaparak (?!) siyasallaştırdığı inancı politika enstrümanına evirip, liyakat, samimiyet, hakkaniyet, hukuk ve sosyal adalet gibi değerleri hercümerc etmekten geri kalmadı..!! Her defasında da, kendi sorumluluğunda başlayıp biten ve yanlış uygulamaların müsebbibi olarak, icra merci olmayan muhalefeti günah keçisi yapmayı "büyük bir pişkinlikle" sürdürdü ve sürdürmekte...

*

Ne var ki, saray beslemeli adeta kadrolu saray borazancılığını kimseye kaptırmayan "sözde basın" müsveddeleri ağız birliği etmişçesine; "Reisimiz çok yaşa..!!" türü tezahüratlara ve şişirme ve saptırma haberlere son sürat devam etmekteler..!!??

*

Ekonominin, üretimsizliğin, dış ticaret açığının, değersizleştirdikleri Milli paranızın, neredeyse yüzde beş yüz fırlayan akaryakıt fiyatının, ayrıştılmış toplumda oluşturulan fay kırığının, bozulan huzurun, yol geçen hanına dönüşmüş sınırlarımızın, takriben 10 milyona varan sığınmacının maddi/manevi bakımdan ülkede yarattığı ağır faturanın ve örselenmiş dış itibarın enkaz görünümünü, gemi azıya almış enflasyonu dünyanın medyası dahi ağız birliği yapıp manşetler atmış olsalar, yine de derin obruk haline gelmiş çöküntüyü kapatamazlar..!!

*

Meselenin en tuhaf yanı ise; Ülkede dur durak bilmeyen zamların, gemi azıya almış enflasyonun, aşsızlığın, işsizliğin kayıtsız şartsız sorumlusu 20 yıldır iktidarını sürdüren partili Cumhurbaşkanını ağız birliği etmişçesine (?!); yandaş medyanın; asılsız, çarpıtma ve saptırma manşetlerle korumaya çalışması, bir gün marketçileri, bir gün soğanı ve patatesi, bir başka gün stokçuları, bunlar da az gelince muhalefeti sebep göstermeleri, kelimenin tam anlamı ile insafsızlıktır... İzansızlıktır... Yalancılıktır... Milleti ahmak görmektir..!!

Yaptığınız hoş değil...! Meydanlar bom boş değil...! Seçim geliyor, geldi...! AYAĞA KALK ZAMBAŞI..! AKLI BAŞINA TAŞI..!

BAK GELİYOR BİNBAŞI..!!

**