BANKER MAHO SEFİL BİLO YÖNTEMİ

  • Yazar :ALİ DAL
  • Eklenme Tarihi :24.11.2022 09:52
  • Güncelleme Tarihi : 26.11.2022 12:05

Oynanan oyunlar, kırk tür kılıklar

Baş dönderir oldu, yol yoldan çıktı

Lağımda beslenen, kokmuş balıklar

Tavada pişerken, kul kuldan çıktı

 

Pis kokusu (!!) ortalığı batırdı

Yiyenleri ters tarafa (!!) yatırdı

Tiksindirdi, hamamda tas yitirdi

Kirlendi peştamal, şal şaldan çıktı

 

Sevgili okurlarım,

Sevilen sanatçılardan, Sevgili Şener Şen ile İlyas Salmanın bir filminde, Uyanık ve aldatan durumundaki Banker Maho rolündeki Şener Şen'in, Sefil Bilo rolüündeki İlyas Salman'ı her dolandırışında yakayı ele verğinde, Bilo'ya, yani İlyas Salman'ı her aldayıp, her yakalanışında aynen şöyle diyordu:

"Bilo can, hele sor ki, ben bu haltı niye işledim"

Bilo Can, yani İlyas Salman önce: "Sormayacağım ulan puşt ogli!" dese de, merak bu ya, dayanamayarak:: "De bakalım ulan puşt ogli, niye yaptın?" demeden de edemiyordu..!!

.. Ve yine, Banker Maho, dolandırmayı sürdürüyordu..!?

Bu film böyle sürüp gider... Ta ki Bilocanın uyandığı güne kadar...

*

Sevgili okurlarım,

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, "malum simalarla" çektirdiği resimler manzumesine dair hikaye "Şener Şen, İlyas Salman trajedisini" çağrıştırıyor:))

Her fırsatta  iktidarı, uyuşturucu, mafya, kara para, şaibeli ihaleler üzerinden sıkıştırmaya çalışan ve ilginç resimler ortaya koyan muhalefet; İktidarın, "din, iman, ezan, Kur'an" tekerlemesiyle işledikleri suçu ört bas etmeye çalıştıklarını iddia etmeyi ısrarla sürdürüyor..!!

Bilhassa Gazi Meclis'in 2023 Bütçesinin görüştüğü şu günlerde, iktidarla muhalefetin arasında yüksek frekansta tartışmaların, küfürleşmelerin, hakaretlerin, yumruklaşmaların ardı arkası gelmiyor bir türlü..!!

İktidarın oldukça yüksek dozda bağırarak, en ağır hakaretler ve küfürler savrulmasını, suçluluk duygusunun dışa vurumu olarak yorumlanmakta...!!

Hatırımda kaldığı kadarıyla, iktidar cenahının savurduğu küfürlere bir bakar mısınız:

"Alçak, şerefsiz, terörist, vatan haini, Fetöcü, Pkk destekçisi ve daha neler neler..!!

*

Bu arada bilhassa Anamuhalefet kanadından ve Türkiye İşçi Partisi cenahından, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, bazı şaibeli simalarla çektirdiği resimlerin fazlalığından dolayı FOTOROMAN SÜLEYMAN" “ şeklinde dillendirmekten hız kesmemekte..!!

*

Sevgili okurlarım,

Muhalefete hakaretler savuran Soylu'ya, muhalefetten misli ile iadesi gecikmezken,

tansiyon bir türlü düşmüyor..!!

Soylu'nun yerinde Şener Şen olsaydı, hiç bağırıp çağırmadan şöyle derdi: "Hele bir sorun bakalım, karanlık dediğiniz bu kişilerle resimleri ben neden çektirdim..??"

Muhalefetin sormadığını gören Soylu'nun; adeta "Ben bu kişilerle lahmacun fırını açmak için, görüşme yapmak üzere bir araya gelmiştim:))?! diyebileceğini duyar gibiyim:))?!

*

Sevgili okurlarım,

Fabrika ayarları bozulmuşa benzeyen (?!) AKP'li bakanların, 2023 Bütçe görüşmeleri esnasında, muhalefet milletvekillerinin yönelttikleri sorulara, kırmızıyı görmüş azgın boğa hiddetiyle küfür ve hakaretler savurmayı sürdürdüklerini ibretle ve hayretle izlemekteyiz..!!

Bu defa da, atanmış Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın, seçilmiş milletvekillerinden İyi Partili Aykut Çıray'ın; Türk Askerinin başına çuval geçirten ABD  komutanının elinden madalya almanız doğru olmamıştır! Kabul etmemeniz gerekmez miydi?" sorusunu, 'çürük ve nah' gibi küfürle, iiiiiş"Küfür ve hakaretler oi cevaplaması şık olmamış ve teamüle uygun düşmemiştir..!! Disiplin ve adap  ekseninde Genel Kurmay Başkanlığı, Kuvvet komutanlığı yapmış ve "15 Temmuz FETÖ kalkışması"nda ki belirsizliklere dair karanlık noktaları aydınlatmamış birinin, olağan bir soru karşısında freni boşalmış kamyon gibi kontrolsüz bir şekilde savrulması, Türk milletini derinden yaralamıştır..!! Bu tavrın gösterilmiş olmasına" sahibinin sesi" diyenlerin olması da hayli manidardır..!!