BİR GECE ANSIZIN! GELEMEZLER Kİ!

  • Yazar :ALİ DAL
  • Eklenme Tarihi :19.09.2022 10:39

Her gündüz  olana (!) göz yuman beyler

 

Bir gece ansızın (!) gelemezler ki

Öngörmez olupta (?!) kül yutan beyler

Kimler dost, kim düşman bilemezler ki

 

Bir olmazsan, sevinçte ve tasada

Kuruş bırakmazsan (!?) milli kasada

Güçsüz elle (!!) oturulan masada

Alınmış sonuçla (?!) gülemezler ki

 Sevgili okurlarım;

 

"AKP ŞAHSIM İKTİDARININ, 20 yılda ulusal ve uluslararası manada, bıraktığı izlenime ve güvenirlik durumuna bakarak; "birlik ve beraberlik ruhu ile dosta güven, düşmana korku veriyor ve hukuku esas almayı sürdürüyor..." demeyi çok isterdim..!!

Ama, maalesef böyle bir ortam tamamen kaybolmuş görünüyor..!!

Bilhassa içerinin ayrışıp husumete dönüşmüş hali, dış dünyada da prestij kaybına sebep olmaktadır...!

Dünyaya, özgürlüğün, var oluşun ve zoru başarmanın idolü olarak tarihe geçen Atatürk Türkiye'sinin,

Kıytırık Yunanistan, İsrail, Suudi, Mısır, İran, Irak, Suriye, AB, ABD,, hülasa dünya  nezdinde ciddiye alınmaz noktaya getirilişi ağırımıza gidiyor:))!?

Ülke itibarı böyle mi korunmalıydı.. ?!

Fazla uzağa gitmeyin; dibimizdeki kıytırık Yunan'ın; Ege'de Türkiye'ye ait "19 ada" yı işgal edip, bu adalara Yunan bayrağı dikmesi, "3 maymunun" oynanması ve sessiz kalınması, masum gösterilebilir mi,.. Ve bu aymazlığın haklı bir gerekçesi olabilir mi..?!

Yunan Genel Kurmay Başkanı da dahil olmak üzere, Yunan üst düzey yetkililerinin, mülk edinilmişçesine (?!) zaman zaman bu adalarda gelerek mangal sefası sürdüklerini, Mısır'da sağır sultan dahi duydu da, "bizim muhteremler" halen pişkin pişkin "BİR GECE ANSIZIN GELEBİLİZ" şarkısıyla teselli bulmaya çalışmaktalar:))

Adalar meselesi gündeme geldikçe, malum iktidar mensupları, sırt yerde kalkmayan pehlivanın görüntüsüyle (?!) toplumun gazını almaya yönelik, naralara atraksiyonlara devam etmekteler..!!

Ulusal ve uluslararası prestij zafiyetine düşen (?!) Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "bir gece ansızın gelebilirim" nakaratını, Yunan yetkililerin, bıyık altında gülerek karşılaması, hazmedilir gibi değil..!!

Hal böyle olunca da, Erdoğan'ın, "BİR GECE ANSIZIN GELEBİLİRİM" teranelerini ve mutat kükremelerini, "ti'ye" alan kıytırık Yunan'ın, işgal ettiği 19 adayı terk etmeye hiç de niyeti yok gibi..!! NE ACI..!!

Sakarya Meydan Savaşı'nın 101. yıldönümü münasebetiyle, partisinin grup toplantısını Sakarya' da gerçekleştiren Kılıçdaroğlu;

Partili Cumhurbaşkanını eleştirerek; "Lozan'a aykırı şekilde Adalar işgal ediliyor, gıkın çıkmıyor. Şimdi günden ekonomi ya, millet perişan vaziyette ya, Oturuyor 'vay ben bir gece gelirim' yok yarın sabah gelirim'

Yunanlılardan" buyur gel" diye davetiye mi bekliyorsun? Yüreğin yetiyorsa, cesaretin varsa gidersin... Bizim palavrayla işimiz yok" dedi.

Ama, işgal edilen adalar, Erdoğan'ın derdi, tasası değil..!! Onun gayesi, ülkedeki önlenemez boyuttaki ekonomik yangını bir anlık da olsa konuyu değiştirip, dikkatleri başka yöne saptırarak günü kurtarmaya çalışmaktır..!! Olay bu kadar açık..!!

Görünen o ki, 6'lı muhalefet ittifakı; "GELİYOR GELMEKTE OLAN!" diyerek, "HİÇ BİR GECE, HİÇ BİR YERE GİDECEĞE BENZEMEYEN" Kasımpaşalı kisbeti yırtık "malum" pehlivana, korku salmaya hız verecekler gibi..!!

Akıbeti, 7-8 ay sonra, sandık geldiğinde birlikte göreceğiz...

Ama, Yunan paçavrasının, Türkiye'ye ait 19 adada sallanmaya devam etmesi asla ve asla kabul edilemez..!! NOKTA..!!

 

Ta başından kuyruğa dek kokanlar

Rağbet görmez, düzgüne ters bakanlar

Tutarsız, şüpheli (?!) iz bırakanlar

"Sildim" deme ile silemezler ki

 

Hazırlıksız girer isen yarına

Yakayı verirsin, kışın karına

 Her kimler düşerse bit pazarına

Alıcıdan kıymet bulamazlar ki