BİR KERE DE ÇARK ETME YAHU!

  • Yazar :ALİ DAL
  • Eklenme Tarihi :02.07.2022 11:39
  • Güncelleme Tarihi : 02.07.2022 11:39

Hiç mi başın dönmez, bu çark edişte

Bir kere de, her ne isen (?!) öyle kal

Bir tuhafsın, yokuş ile inişte

Oynadığın neyse, sazda onu çal

 

Çark edişin, baş döndürür millette

Doğrulamaz hale düştü mihnette

N'olur, millet can vermeden, cinnette

Kendine gel, at taşımaz oldu nal

 

Durgun suda, dalgalanıp durursun

Ayna karşısında (!!) aslan bulursun

Çark edince, uysal kedi olursun

Yeter artık, kendi kalıbını al

 

Esip gürlemeni, ciddi gören yok

İnanan kalmadı, değer veren yok

Gidişin kontrolsüz, tutan fren yok

Dön gerçeğe artık, olmadan zeval

 

Sevgili milletim,

.. VE ferasetli okurlarım,

100'üncü yılını anmaya hazırlandığımız Atatürk Türkiye'si; ülke yönetimini üstlenmiş ve hükümet eylemiş siyasi iktidarlardan, bilhassa dış siyasette, AKP ŞAHSIN İKTİDARI'nın ortaya koyduğu bu denli tutarsızlık, bu derece öngörüsüz ve bu derece zaafa düşmüşünü görmemiştir..!!  

Şüphesi olanlara, yaşanmış tarihin hakikatleriyle yüzleşmelerini öneriyoruz..!!

*

Sevgili milletim,

.. Ve ferasetli okurlarım,

20 yıl önce, bilhassa dış siyasette sıfır sorun ile aldığı Atatürk Türkiyesi'nin getirildiği noktaya bir bakar mısınız?!..

* Sulh içinde olduğumuz bir tek sınır komşumuzun kaldığını söyleyebiliyor muyuz..??!!

* "Mavi Vatan" diye tanımladığımız denizlerimizde, bilhassa da Ege'de göz göre göre 19 adamızı, Yunanlıların işgal edip bayrak dalgalandırdığını ve Doğu Akdeniz'de petrol ve doğalgaz arama hakkının kullanılmasında, uluslararası hukuktan doğan inisiyatifi, öz güvenle ve kararlılıkla kullandığımızı gönül rahatlığı ile söyleyebilmekte miyiz..??!!

* Ulusal çıkarlarımıza Uluslararası manada zarar vermeye kalkanlara karşı, varlığımızın hissettitrilmesi, korunup kollanması münasebetiyle oturduğumuz ikili ve çoklu masalarda taviz vermeksizin kalktığımızı hatırlayanlarınız var mıdır..?!

* Dış dünyada yok sayılma görüntülerini (!!) milletten kaçırmaya çalışırken, enstrüman olarak kullandığı Saray beslemeli (?!) boyalı, yalaka ve yağlamacı basının karşısında, "heyyyt, hüyyyt, savulun oradan ben geliyorum..!" derken, önce aslan gibi kükrerken, daha sonra süt dökmüş kediye dönmediği tek bir gün oldu mu..??!!

(Suriye sınırında düşürülen Rus uçağı meselesi, Doğu Akdeniz'de Mavi Marmara Gemisinde İsrail askerlerinin, 9 masum insanımızı katletmesi olayı, ABD, AB gibi küresel güçlerin, binlerce TIR dolusu silah, mühimmat ve benzeri yığınaklar yapıp, "PKK, PYD VE YPG" gibi terör örgütlerini devletleştirmesi çalışmaları karşısında ki duruşu... Ülkemizde, üstelik Suudi Arabistan  konsolosluğuna sağ girip, ölüsü dahi bulunmayan Kaşıkçı davasına ait dosyanın kapatılarak başıyla kıçıyla Suudi Arabistan'a iadesi meselesi, Finlandiya ve İsveç'in NATO Üyeliğine alınması süreci öncesi ve sonrası arasında çark üstüne çark edilmesi, Fransa' ya ve Yunanistan'a yönelik, yüksek perdeden esip gürlemesi, sonra da, vıcık vıcık kanka görünümü verip, aynı masada sofra paylaşması, İspanya/Madrit'te toplanan  NATO üyeleri toplantı yemeğinde, Kıbrıs'ı temsilen geldiği bilinen Kıbrıs Rum Kesimi Lideriyle aynı masaya oturulabilinmiş olunması...Ve daha niceleri..?!)

 

Sevgili milletim,

.. Ve ferasetli okurlarım,

Sizleri bilemem ama, şahsen ben AKP ŞAHSIN LİDERİ'nin, dahili olsun, harici olsun, "iç siyasete endeksli"  davranarak, bütün platformlarda, önce muzaffer komutan edasıyla esip gürlemelerinden, sonra da, esir düşmüş komutan ezikliği görüntüsü vermelerinden gına gelmiş durumundayım..!!??

*

Kendimi, Partili Cumhurbaşkanına: "Bu savrulma haliyle, bu tükenmişlik sendromuna ve bu akıl almaz" çark hareketleriyle ülke yönetilemez..!!

Üstelik;

Dip olmuş ekonomiye...

Felce uğratılmış tarıma, hayvancılığa, sanayiye, eğitime, sağlığa, durmak bilmeyen akaryakıt zamlarına, istihdam tıkanıklığına, kalmamış güvene rağmen..!!??

Yolsuzluğun, yoksulluğun, hukuksuzluğun had safhayı da aşmış olmasına rağmen..!!??

"BİR KERE DE ÇARK ETME YAHU..!!" diyenlerin sayılarında ki akıl almaz patlamaya rağmen..!!

Ne diyelim;

ALLAH BU MİLLETİN YARDIMCISI olsun...