BİZDEN OLAN YARGIDAN MUAFTIR..!!

  • Yazar :ALİ DAL
  • Eklenme Tarihi :05.10.2022 09:38

Hak gasp eden, can alan acımasız caniler

Boş buldukça meydanı, cinayete hoş bakar

Sanmayın ıslah olur, insafsız zebaniler

Sevgi dolu yüreğe, ebediyen boş bakar

 

İnsan kadrini bilemez, insanlıktan geri kalan

Hoyrattan da hoyrat olur can evini eder talan

Merhametten ne anlar, topluma acı salan

Kana bular her yanı; bahara da kış bakar

*

Sevgili okurlarım,

Bu başlık, Kalemdaşım Sevgili Sedef Kabaş'a aittir.

Kabaş' a bu manidar cümleyi kurduran olay;

02.10.2022 Pazartesi günü, TAl’de çalışan 1 bürokrat ve 2 Çalışma Bakanlığı bürokratı çalışanlarından olduğu tespit edilen 3 kişinin Ankara Çankaya' da bir eğlence mekanında, istek parçasını bilmedi diye iki çocuk babası şarkıcı Onur Şener'in yüzünü kırık bardakla parçalayıp, öldürülmesine yönelik vahşete ülke genelinde tepkilerin ardı arkası gelmemekte...!?

02.10.2022 Pazartesi günü, TAl’de çalışan1 bürokrat ve 2 Çalışma Bakanlığı bürokratı çalışanlarından olduğu tespit edilen 3 kişinin Ankara Çankaya' da bir eğlence mekanında, istek parçasını bilmedi diye şarkıcı Onur Şener'in yüzünü kırık bardakla parçalayıp, öldürülmesine yönelik attığı tweet'inde “Bizden olan, yargıdan muaf' diye diye adaleti hiç ettiler! Kendilerini yasaların üstünde gören bir tür ürettiler! " demekte..!!

Kabaş'ın bu tepkisine hak vermemek, haktan anlamamak olur...

*

Bu elim ve vahim olayla ilgili olarak, Levent Özeren' in tepkisi ise aynen şöyle:

" Vayy bee #OnurŞener'i katledenlerin sabıka kayıtları ortaya çıkmış. Biz bu sicille trafik kontrolünden geçemeyiz. Bunlar devlet kadrolarına yerleştirilmiş..!"

*

Zafer Partisi Başkanı, Prof. Dr. Ümit Özdağ ise, Onur Şener'in hunharca katline dair bir başka yorum yapmış...

" TAl’de çalışan 1 bürokrat ve 2 Çalışma Bakanlığı bürokratı istedikleri şarkıyı çalmayan Onur Şener’e pusu kurup, boğazını keserek öldürdü. Bu katilleri mülakatla aldınız değil mi? Hani kazanan gençleri mülakatta elerken, bunlar ne dedi ki mülakatı geçti? Saray’ın bendeleri…."

*

Sevgili okurlarım,

Sözün bittiği yer..!!

Babalarına en çok ihtiyaçları olduğu bir sırada, bu iki yavruyu babadan ayırmayı, adeta olağanlaştıran anlayışın uzantılarına insan denilmeyeceği gibi, "insanı yaşat ki, insanlık ölmesin... Bir cana kıymak, insanlığın tamamına kıymaktır..." inancını esas alan İslamiyetin de asla mensubu olamazlar..!!

2022 Atatürk Türkiye'sinde, ayrıştırılan toplumun insanları eğer, hukukun üstünlüğü ve yargının bağınmsızlığı hususunda tereddüte düşerek;

“Bizden olan, yargıdan muaftır," cümlesi kurdurtur noktaya gelinmişse; sosyal devlet tanımı, vatandaş nezdinde "FOS"YAL DEVLETE" evrilmiş demektir..!!

Yazık, çok yazık..!!

Eğer, dış dünyada Atatürk Türkiye'sine;

KABİLE DEVLETİ...

MUZ CUMHURİYETİ...

ÇADIR DEVLET... derse, diyenlere değil, yalan söylemeyen AYNAYA bakmak gerekir:))?!

*

Diyeceksiniz ki;

Kumpasların, Ergenekonların, Balyozların, Dijital Suçların, Gizli Tanıkların, Masum mağduriyetlerinin ve benzeri hukuksuzlukların olağanlaştırıldığı bir ülkede, işlenen cinayetlerin failleri, yargıyı es geçerken, "dur bakalım, burası hukuk devletidir" diyenlerin varlığından söz edilebilir mi..!!??

Hukukun yok sayıldığı ülkede, kadın cinayetlerinin, çocuk istismarlarının, eğlence mekanlarındaki vahşetlerin kesintiye uğraması, asla düşünülemez..!!

*

Sağır sultanların dahi duyması için yıllarca yazdıklarımıza kulak tıkayanların mühürdar olduğu bir yerde, mührün hükmü kalır mı..??

Tam da o günlerden geçmekteyiz..!!

Ama, bir kere daha hatırlatıyoruz:

Genel seçimlere yaklaştığımız şu günlerde, şimdiye değin yaşatılan hukuksuzlukları asla unutmadan, önümüze gelen sandıklarda, sağlıklı ve isabetli karar verme fırsatı, henüz geçmiş değil..!!

Bugünlük son noktayı koymadan, hunharca katledilen merhum müzisyen Onur Şener’e Allah'tan rahmet dilerken, acılı ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum.