BYE BYE SANA ERDOĞAN. GELİYOR, GELMEKTE OLAN WELCOME BAY KEMAL CAN

  • Yazar :ALİ DAL
  • Eklenme Tarihi :10.08.2022 09:48

Sevgili okurlarım ve Sevgili Gençlerimiz,

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk; Ülkenin geleceğini, Türk Gençliğine emanet ederken, o müstesna öngörüsüne, her anışta binlerce kez duyduğum hayranlığı, elle tutacak gibi oluyorum...

Ey Yüce insan...!

Binlerce kez kurban olayım sana ve seni incitmeden ağırlayan kutsal vatan toprağına...

.. Ve seni dünyaya getirip bu ülkeye kurtarıcı olmanı sağlayan, elleri öpülesi aziz ve muhterem annenize ve babanıza binlerce kez kurban olayım..!!

Ey Yüce insan...!

Müsterih ol...

Ülkeyi emanet ettiğiniz "GENÇLİĞİNİZ" var ya, sağlam, bilinçli, aklı ve ilmi şiar edinmiş duruşlarıyla, yaratıcılıklarıyla güven vermekteler. .. Umut vermekteler... Ve seni halen anlayamamış ve kokuşmuş olan "malum bağnaz güruha" rağmen (?!) aydınlık izinizden kararlılıkla yürümekteler... Müsterih ol...

*

2003'den günümüze değin ülke yönetimini işgal eden (?!) "AKP ŞAHSIM İKTİDARI" döneminde başta Cumhuriyet değerleri olmak üzere, milli olan ne varsa, hepsinin DNA'sıyla oynanmıştır..!!??

Satılmadık beytülmalın, istismar edilmedik inançsal ve toplumsal değerlerin kalmadığını gören "ATATÜRK GENÇLİĞİ" suskunluklarını bozarak, "AKP ŞAHSIM İKTİDARI"nın hoyratlıklarına farklı reaksiyonlar ortaya koymaktalar... Her türlü engellemelere ve tehditlere rağmen

bu gün söyleyeceklerini yarına bırakmamaktalar... Hülasa "ATATÜRK GENÇLİĞİ" olduklarını pek ala göstermekteler...

Bu yürekli ve yaratıcı duruşlarını görüp de seyirci kalmamak adına, naçizane bir ozan ve bir büyükleri olarak hepsinin yüreklerinden öpüyor ve mevcut çarpık yönetim anlayışına karşı suskun kalmayan "ATATÜRK'ÜN GENÇLİĞİ"nin söylem ve eylemleriyle vermek istedikleri mesajlara hayranlık duymamak ne mümkün..?!

Sevgili okurlarım,

Yeni dikkatimi çeken bir teweti, ilgisi nedeniyle aynen paylaşıyorum...

*

ODA TV: " ODTÜ İzmir Marşı'yla COŞTU..!! "

Öğrencilerin ve mezunlarının, Devrim Stadyumu’nda düzenlenecek mezuniyet törenini 'güvenlik' gerekçesiyle iptal edilmesi üzerine kendi mezuniyet törenlerini, kendi yarattıkları koşullarla Devrim Stadyumu'nda gerçekleştirme feraseti göstermeyi başardılar..!!

*

TARKAN YILGÜN:

"Bay Kemal, Bay Kemal, Bay Kemal"

Ama öğrensinler; şimdi gençler arasında yaygınlaşan bir moda;

"BYE BYE ERDOĞAN"

*

CHP Derince İlçe Gençlik Kolları, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kocaeli’ye gelişi öncesinde köprüye ‘bye bye Erdoğan’ yazılı afiş astı.

*

GENÇLERDEN ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARINA TEPKİLERİ:

 "Cumhurbaşkanının görevi hayal satmak değildir!"

*

GENÇLİKTEN ERDOĞAN'A:

"GELİYOR GELMEKTE OLAN...

BYE BYE SANA ERDOĞAN" TEPKİSİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 10. Açılış Bayramı için dün İzmit’e geldi.  Erdoğan’ın gelişine saatler kala CHP Derince İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aliş Demir ve yönetimi Derince Millet Bahçesi girişinde bulunan Çenesuyu Üstgeçidi'ne ‘Milletin iktidarına çok az kaldı. Sabredin geliyor gelmekte olan bye bye Erdoğan’ yazılı afişi astıktan sonra emniyet birimleri tarafından gözaltına alınmıştı. İfadesi alınan Aliş’in Kabahatler Kanunu’na muhalefetten 600 TL para cezasına çarptırıldığı öğrenildi.

*

GENÇLİKTEN; "PROTESTO HAKKINI KULLANDIK..! '

Demir ifadesinde şunları söyledi: “Emniyetten hukuktan korkumuz yok. Ben CHP Derince Gençlik Kolları başkanıyım. Siyasi  bir kimliğim var. Demokrasinin hukuk devletinin siyasi partiler kanununun ve Anayasanın bize tanıdığı protesto hakkını kullandık. Bu hakkı kullanırken kimseye hakaret etmedik.

*

GENÇLİKTEN; "'PROPOGANDA YAPTIK' AÇIKLAMASI;

Sadece bir propaganda yaptık. Siyasi partilerin bu tip propagandaları kabahatler kanunu kapsamında değerlendirilemez. Herhangi bir suç unsuru teşkil etmez. Bize bu yapılan tavrın siyasi olduğu kanaatindeyiz. Ne yazık ki siyasiler emniyet güçlerimizi de bu korkularına, siyaseten çekincelerine alet etmişlerdir.”

*

GENÇLİKTEN; ERDOĞAN'A:

Erdoğan'ın 'Gezi' çıkışına gençlikten tepki: "Gençliğe kulak ver Erdoğan, Gençler gezmenin derdinde değil, iş peşinde.. !!"

*

Geliyor bu defa, gelmekte olan

Liyakatle, güven veren geliyor

Welcome Bayım Kemal, bye bye Erdoğan

Ülke ahvalini gören geliyor geliyor

 

Sana bye bye; sana bye bye Erdoğan

Welcome sana, welcome sana Kemal can

 

Arsızlık, hırsızlık, huysuzlukları.

Seriye bağlanmış soysuzlukları

 Fizan'dan da öte yolsuzlukları

Dönmemek üzere, süren geliyor

 

Sana bye bye; sana bye bye Erdoğan

Welcome sana, welcome sana Kemal can

 

Atatürk'ün gençliğine inanan

Onlara güvenip, onlarla kalan

Hak, hukuka, adalete dayanan

Müsebbipten hesap soran geliyor

 

Sana bye bye; sana bye bye Erdoğan

Welcome sana, welcome sana Kemal can