DEVLET 'CEMAATLERLE' YÖNETİLİRSE..!!

  • Yazar :ALİ DAL
  • Eklenme Tarihi :11.11.2022 09:00

Devlet, "cemaatle" yönetilirse

 

O yörede şap şekerle seçilmez

Her kim, din satanı, dindar bilirse

Akıbeti ihanetten geçilmez

 

Melanet işlerde, sürer vesvese

Aymaza neylesin mektep, medrese

İhanet, istismar her nerde ise

Orda zemzem aksa yine içilmez

*

Sevgili okurlarım,

Öyle bir dönemden geçiyoruz ki, musibetlere gark olduğumuz bilhassa şu günlerde, her an kendimizi sıgaya çekerek: "Musibete henüz uğramadan teyakkuzda olmak için nerede, ne zaman ve neler yapılmalıdır?" sorusunu gönül huzuru içinde cevaplamayı hem insani, hem de milli görev edinmeliyiz..!!

Zira, ağır bedeller ödenerek kazanılmış bu aziz ve eşsiz vatanımızı, şanlı bayrağımızı ve göz bebeğimiz istiklalimizi bize emanet eden ecdada karşı, böyle bir mesuliyetimiz vardır..!!

Yani "aziz vatanımız" dediğimiz bu kutsal emanet, dahili ve harici ihanet odaklarına bırakılmayacak ve güvenilmeyecek derecede değerli ve anlamlıdır...

Hiç bir zaman vatansız ve hürriyetsiz kalmamış olan bu asil milleti, vatanında cüda etmenin sinsi oyunlarıyla hatırlanan küresel güçlerin, fırsat kolladıkları asla unutulmamalı..!!

Bu hakikati, tarihin sayfalarında yer almış bir belge ile delillendirmek oldukça önemlidir..!!

*

İŞTE, EZBER BOZAN KİN VE İNTİKAM BELGESİ:

Zaferle sonuçlanan Kurtuluş Savaşı sonrası, Osmanlı enkazından bir ülke, bir devlet yaratan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarının bu başarısını hazmedemeyen İngilizlerin

Donanma Amirallerinden Sir Hugh Francis Sinclair aynen şöyle diyor:

"Kemal şimdilik savaşı kazandı. Kanla çömez bir cumhuriyet kurdu.

Biz bunu din'le yıkacağız. İki yıl dahi yaşayamaz. Bu konuda Cumhuriyet karşıtları tarikatlar, doğal müttefiklerimizdir.

Bu güçlerin bir an önce harekete geçmesi Musul için hayatıdır. Derhal 'Cumhuriyetin Bolşevizm, Bolşevizmin ise dinsizlik olduğu' İslam dünyasına yayılmalıdır'"

*

Sevgili okurlarım,

İngiliz Donanması Amirallerinden Sir Hugh Francis Sinclair'in bu beyanına, yayılmacı küresel güçlerin gerçek yüzlerini ortaya koyan en bariz belgedir diyebiliriz..!!

" KEŞKE YUNAN GALİP GELSEYDİ" diyebilecek kadar, gaflet, dalalet, hatta ihanet içinde olanların, İngiliz Donanması Amirali Sir Hugh Francis Sinclair'in kin ve intikam kokan itirafından hisse alacaklarını zaten bekleyemeyiz..!! Zira bu zihniyet düşmanla işbirlikçiliği çoktan kabullenmiş gafillerdir..!! Bunlardan başka şey beklenilmez..!!

Cemaat görünümlü ihanet şebekelerinden FETÖ lanetinin 15 Temmuz 2016'da kalkıştığı darbe girişiminden halen ibret alamamış olan siyasi iktidarın, merdiven altı  "cemaat" görünümlü benzeri güruhlarla "iki mabad bir don" vaziyetinde devlete sızmalarına suskun ve seyirci kalışını; hiç kimse, hiç bir şekilde İslam'la, inançla, kanunla, kitapla izah edemez ve meşrulaştıramaz..!!

Cemaat görünümlü ihanet şebekesi FETÖ lanetinin 15 Temmuz 2016'da kalkıştığı darbe girişimine karşı duran, göğüs geren ve nihayetinde can veren 251 şehitimizin acı hakikati ortadayken..!!

*

Sevgili okurlarım,

Hasılı diyeceğim o ki,

DEVLETİ "CEMAATLERLE" YÖNETMEYE KALKIŞANLAR; DEVLETİN, DEVLET CİDDİYETLE, LİYAKATLE, HUKUKLA VE VATAN, BAYRAK SEVGİSİYLE, BİLHASSA ORTAK AKILLA YÖNETİLECEĞİNİ ARTIK ANLAMALILIR..!!

*

Mimli hoca, üfürükçü, muskacı

İffeti şüpheli, uyduruk hacı

Metası "din" olan pazarlamacı

Buyur eylenilmez, kapı açılmaz

 

Cenabet güruha, dersen cemaat

Paçadan dökülür, kusur, kabahat

Takat tükenmişse, taksan on kanat

Devlet kuşu olsan yine uçulma