FESLİ 'KADİR'İZM'AİL' VE KLONLANMIŞ SURETLERİ

  • Yazar :ALİ DAL
  • Eklenme Tarihi :02.09.2022 14:25

Elle tutup güneşi, yansıtsanız yobaza...

Özdeki karanlığı, söküp atamazsınız...

Kışı Temmuz yapsanız yine hasrettir yaza..

Manasızlık özdeyse, mana katamazsınız...

 Ortaçağ kafasına, ne yapsanız Nafile...

 

Ne mektep, ne medrese fayda etmez gafile..

Kim doğruya ulaştı, hatalı hesap ile...

İpe, sapa gelmezi, hassas tartamazsınız...

 Sevgili okurlarım,

 

"Sabırlı" milletim...

26-30 Ağustos 1922 Tarihleri;

İstiklal mücadelemizin başlayıp, zaferle taçlandırıldığı...

Cumhuriyetimizin temellerinin inşa edildiği...

Tarihten silinmek istenen Türk milletinde direniş, diriliş, haykırış azmi neticesinde zaferle taçlandırıldığı müstesna bir gündür...

İşte bu kıvanç günümüzde dahi, zihniyeti özürlü bazı güruhun, salyalı çıkışlarına ve affedilmez ihanetlerine tanık olmaktayız.!!

.. Ve işte bu Yunan sevicisi, Bizans artığı, ortaçağ torunlarının, bilhassa son çeyrek asırda, iyice azgınlaştıklarını ve cahil cesaretiyle, olmadık dalaletlere ve ihanete kalkıştıklarını sıkça görür olduk..!!

Nasıl mı, kim veya kimler mi..??

Subut örneklerle cevap bulmaya çalışalım:

 * Tamamen siyasallaştığını açık eden Diyanet Başkanının, yapılan uyarılara rağmen; 30 Ağustos Zafer Bayramı'mızın kutlanacağı vesilesiyle,  camilerde okutulan hutbelerde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk' ün ve kahraman silah arkadaşlarının zinhar zikredilmemesi...

 

* Gazi Meclis'in başkanlığını ve Kültür Bakanlığı yapmış olup, halen Cumhurbaşkanlığı Yüksek İştişare Kurulu üyeliğini sürdüren İsmail Kahraman'ın;

Zafer Bayramını kıvançla kutladığımız bu müstesna günde; fesli Kadir Mısırlı'nın klonlanmış halini çağrıştırcasına;

"şehirlerin düşman işgalinden kurtuluşu nedeniyle kutlama yapılmaz. İzmir'i kurtuluşu 9 Eylül'müş, kim demiş; ne münasebet. CİHAN harbi bitti. Müstevliler alacaklarının bir kaç mislini aldılar ve çekildiler. Kurşun sıkmadı ki.." bir ifade kullanmış olması; Çanakkale'de, Sakarya'daki, Dumlupınar'da ve vatanın muhtelif yerlerinde yatan ve bu toprakları kanlarıyla, canlarıyla vatan yapan şehitlerimizi inkar etme ve tarihi hakikatleri, bilerek ve isteyerek çarpıtma densizliğini göstermesi, ihanetten başka ne olabilir ki..!!

Sevgili okurlarım,

 

Sabırlı ve vefalı milletim,

"Keşke Yunan galip gelseydi" hezeyanıyla, toplumun bariz öflesiyle ve nefretiyle mukabele gören fesli soytarı, Kadir Mısırlı'nın, klonlanmış hali olan (?!) Fessiz İsmail KAHIR' MAN'a daha fazla zaman ayırmayı gereksiz gördüğümden, uzatmak istemiyorum:))

Ancak, benim vefalı milletim,

Bu siyasal İslam ucubelerinin, inançsal ve milli değerlerimizin DNA'sıyla oynamasını, karşılıksız bırakmayacaktır..!!

Bu siyasal İslam ucubelerinin riyakarlıkları, sahtekarlıkları ve inançsal istismarcıları, yarın tarihin sayfalarında, "CAMİLERİ ARTIRAN, CEMAATİ AZALTAN... ADLİYE SARAYLARINI DOLDURUP, İÇİNİ BOŞALTAN MARAZLI ZİHNİYET" olarak yer alacaktır..!!

 

Müslümanlıkları kendilerinde menkul olan bu marazlı zihniyet;

 

* "Ensar Vakfında 45 erkek çocuğuna yapılan tecavüzler araştırılsın" diyenlere....

* 13 yaşındaki kız çocuğunu istismar eden, sözde Uşşakiye Tarikatı şeyhinin rezaletini ortaya dökenlere...

* Erzurumda, Adana Pozantı'da, Antalya'da ve daha yurdun dört bir yanında KURAN Kursları adı altında kontrol dışı faaliyetlerin perde arkasında, korunmasız kız ve erkek çocuklarına ardı arkası gelmeyen  gelmeyen cinsel istismarları gündeme getirip, acilen etkili devlet müdahalesini önerenlere...

* Siyasal İslam'ın uzantıları olup mücahit görünenlerin, bir müddet sonra müteahhit oluşlarının araştırılmasını gündem yapanlara...

* Bir ucu Saraya dayanan, yolsuzlukların, hırsızlıkların, sınır tanımayan kara para akışının soruşturulmasında ısrar eden muhalif siyasilere ve duyarlı vatandaşlara...

* Üç kuruşa ne idüğü belirsiz kaçkınlar sürüsüne vatandaşlık vermenin, ülke geleceğine olumsuz yansımalarını

* Devlet İhale Yasasının, "Beşli Çete" diye bilinenlerin ve kendilerinin çıkarları doğrultusunda, 192 kez değiştirilmesine dikkat çekip, soruşturulmasını isteyenlere...

Susturmaya ve sindirmeye yönelik dijital suç üretip, bu vicdansızlığa; "HALKI KİN VE DÜŞMANLIĞA SEVKETMEK" kılıfı  giydirilmesine itiraz edenlere ... "Meydan bu kadar boş değil..! Ben buradayım..!!" diyebilecek devletin, kendisini vatandaşına hissettiremez hale düşmesi ne acı bir şey..!!

Sevgili okurlarım,

İffetli ve izanlı milletim,

Netice olarak, üç salim olacak;

Erdoğan'a, İbişimsi İsmail KAHIR'mana ve DİB'siz kuyu bakışlı Ali Erbaş'a...

Erdoğan'a sualim: "İmam Hatipli olmakla" övünürsün, övün... İtirazımız olamaz...

Ancak, hakkınızda ve yakınlarınız hakkında, ortaya saçılıp dökülen, "edinilmiş devasa servetinizin" alın teri, göz nuru ile kazandığınızı, emanetinize teslim edilmiş beytülmala ve zımnen de olsa kul hakkına zarar vermeden kazandığınızı, yani harama el sürmediğinizi, el sürdürmediğinizi"vicdan huzuruyla" söyleyebildiğinizi ne zaman duyacağız..??!! Ve çeyrek asırdır, liyakat, hakikate, samimiyete, güvene önem verdiğinizi, kıraat ettiğiniz Kur'an'ı Kerim'in hakkı için söyleyebileceğine halen inanıyor musunuz..??!!

İkinci sorum "FESLİ KADİR'in klonlanmışlığını çağrıştıran (İ) nokta Kahır'man'a:" Atatürk Türkiye'sinde, Kültür bakanlığı, Meclis Başkanlığı yaptınız... Halen emekli milletvekili maaşına ilaveten, Cumhurbaşkanlığı yüksek istişare üyesi olarak kallavi maaş da almaktasınız... Ancak 82 yaşına geldiniz, halen şanlı tarihimizi saptırmaya, Kurtuluş Savaşını, Başkomutanlık Meydan Muharebesini ve bu vatan uğruna toprağa düşmüş binlerce şehidimizi ve kahraman gazilerimizi inkara kalkışmaktanar haya etmiyorsunuz..!! İhanet çağrıştıran ifadelerinizle, hezeyana düşmekten bir türlü vazgeçmiyorsun..! Şirazesi ve şakülü kaymış küf kokan (!) o ağzınızı ne zaman kapatmayı düşünüyorsun..??!!

Üçüncü Sualim, DİB'siz kuyu bakışlı Ali Erbaş'a...

Yaptığı bir sahne esprisi nedeniyle, yıldırım hızıyla hapse atılan ve dört gün sonra ev hapsi koşuluyla tahliye edilen ve yanlış anlaşıldığını ifade ederek toplumdan özür dileyen Şarkıcı Gülşen'i, densizliğinden dolayı kınamakta gösterdiğiniz "duyarlılığı"; Antalya/Kumluca'da Diyanet'e bağlı yaz kursuna katılan 6,8 yaşlarındaki küçük kız çocuklarına tacizde bulunan Sapkın imamınızı, küçücük bir cümle ile dahi kınama duyarlılığını neden gösteremediniz..??!!

.. Ve neden şimdiye değin kurumunuza bağlı yurtlarda ve kurslarda benzeri onlarca sapkınlık örneği yaşanmasına rağmen, toplumdan özür dileme ve mağdurların bir kere daha mağdur edilmemesi için hangi hassas ve kararlı  duruşları sergileyebildiniz..??!!

Mütedeyyin vatandaşım, bu yaşanan rezaletlere rağmen, halen kurumunuza güven duymasını beklemek, en hafif haliyle yüzsüzlük, basiretsizlik olmaz mı..??!!

İslam anlayışında, arkası gelmeyen taciz olaylarına kulak tıkamak, göz kapamak var mıdır..??!!

Hasılı sevgili okurlarım,

 

Tuz korkunca, geriye yapacak ve diyebilecek bir şey kalmıyor..??!!

RABBİM bu aziz milletimi şereften, ciddiyetten, samimiyetten ve empatiden uzaklaşmış meymenetsizlerden korusun..!!

RABBİM, Müminliğin ve Müslümanlığın rehberliğini, Fesli Kadir gibi meczuplara ve  Kahır'man İsmail gibi klonlanmış meymenetsiz suretlerine bırakmasın...!!

 AMİİN..!!!

Abdesti şüphelinin, rükusu ve secdesi...

Karganın gaklaması, olamaz bülbül sesi..

Lağım farelerinin, amber kokmaz nefesi...

Eğri oğlu eğriyi, doğru tutamazsınız...

 Zarara ayarlıdır, zamanı geçmiş eyvah...

 

Menzile eriştirmez, netameli güzergah...

Malın özürlüsünü, serseniz tezgah tezgah.. .

"Bedavadır" deseniz, yine satamazsınız...