HAYDİ GEL DE HAYRAN OLMA!

  • Yazar :ALİ DAL
  • Eklenme Tarihi :06.06.2022 10:42

Haydi gel de hayran kalma

Olacağı ön görene

Haydi gel de kurban olma

Atiyi bugün görene

 

İlelebed hayranca bak

Vatan vatan, bayrak bayrak

Milletinden güç alarak

Zaferi düğün görene

 

Ne yanında, nasıl baksan

Ne bir fazla, ne bir noksan

Bin kez ölsem, bin kez doğsam

 Hayranım düzgün görene

 

Vatan gibi eşsiz cennet

"LOZAN" gibi, sağlam senet

 O'na "ATAM" dedi millet

Güç verir, yüzün görene

 

Ey deha abidesi, müstesna insan...

...Ve ey bir bakmaya asırlar öteyi öngörüp kararlarında tam isabet kaydeden MAVİ GÖZLÜ DEV...

Seni Türk ulusuna lider olarak nasip eyleyen ve adeta küllerinden yaşama yeniden kavuşmasına vesile kılan Yüce Yaradan'a sonsuz şükranlar...

Sana ve eserlerine hayran olan bu millet, Manevi huzurunda ilelebet tazimle eğilmektedir... Yıldızlar yoldaşınız olsun...

Ey aziz Atam,

Yüz yıl önce işaret ettiğiniz gibi, bilhassa da son yirmi yılda, maalesef bu millete akıl almaz ucubelikler yaşatıldı ve halen yaşatılmakta..!?

Akla, izana aykırı bu pervasızlıkları sürdüren AKP TEK ADAM anlayışına, " DUR!" deme zamanının hızla yaklaştığı bu günlerde, yine aynı anlayışın hepten şirazeden çıktığını görmekteyiz..!!

Bilhassa da bu yönetimin, yani AKP TEK ADAM anlayışının ölçüsüz, tartısız söylemleri ve eylemleri istismar bakımından

yenilir, yutulur olmaktan çıkmış durumda.!!

*

Sevgili okurlarım,

20 yıldır ülke yönetiminde tek yetkili olan Erdoğan, ev sahibinden baskın çıkan *davetsiz misafir pişkinliği" ile (?!) Anamuhalefet Partisi Lideri Kılıçdaroğlu'na yönelttiği 10 soru ile köşeye sıkıştırmaya çalışırken, soruyu soru ile cevaplayan Kılıçdaroğlu, gündeme getirdiği çaprazlama sorularla, Erdoğan'ı adeta bumerang gibi çarpıverdi..!!

 

48 saat geçti, Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun sorularına hala yanıt yok

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun kendisine yönelttiği 10 soruya üzerinden 48 saat geçmesine rağmen yanıt vermedi.

 

48 saat  geçti, Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun sorularına hala yanıt yok

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, çarşamba günü partisinin grup toplantısında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na 10 soru yöneltmiş; ''Bu sorulara öyle kıvırtarak, laf çevirerek, yuvarlak sözler ederek değil, kesin, kati, net cevap vermesini bekliyorum. Şayet bu delikanlılığı yaparsa kendisini siyaseten ve tıbben mazur görmekten vazgeçip muhatap almaya başlayabiliriz'' demişti.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın 10 sorusuna 7 saat sonra detaylıca verdiği yanıtın peşinden, bu defa da saat 23.00'te, "Kılıçdaroğlu:

Erdoğan'a şöyle seslendi:

"Bak Erdoğan, sorularına açık ve net yanıtlar verdim. Şimdi bakalım sendeki yüreğe…" diyerek10 başlıktan oluşan ve

"128 milyar dolardan, Putin'e, SADAT'tan TÜGVA'ya, TÜRGEV'e, TÜRKEN'e; akçeli aile vakıflarına, MANADASI'na, hazinenin kayıp 128 milyar dolarına, Putin'den Tramp'a, Biden'a, SADAT'a, Tank palete, Katar'a" dair 10 zor soruyu, aradan 70 saat geçmiş olmasına rağmen halen Erdoğan cevaplanmış değil..??!!

*

Erdoğan'ın halen cevaplamadığı veya cevaplayamadığı (?!) 10 soruyu her kim olsa, Erdoğan adına şöyle demekten kendilerini alamazlar..!!

SAYIN KILIÇDAROĞLU, BU KADAR DA ZOR SORU SORULMAZ Kİ:))??!!

*

Sevgili okurlarım

Ben bu yazıyı kaleme aldığım sırada, yüzlerce sarıklı cüppeli ve güdümlü(?!) imamlar, ana caddelerde gövde gösterisi çağrıştıran resmi geçit yaparken, Erdoğan da, bulduğu kürsüde, halkına: "SÜRTÜK, ÇÜRÜK, ÇAPUT" vb. gibi sözlerle veryansın etmekteydi..!!??

*

Bu günleri bir asır önceden öngören ve Türk ulusunu ta o zaman uyaran eşsiz devlet insanı, dahi filozof, feraset timsali başkomutan, çağdaş başöğretmen, müstesna milliyetçi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e HAYDİ GEL DE HAYRAN OLMA...