İŞSİZLİK BELASI, AHA BÖYLE ÇÖZÜLÜR

  • Yazar :ALİ DAL
  • Eklenme Tarihi :15.04.2022 11:06

Sevgili okurlarım;

En sakin anınızda, bana; "ışıltısı arap; gidişatı harap; çevirdiği dolap; ördüğü çorap; gördüğü serap; şekeri şap; şırası şarap yutturduğu hap; şark dediği garp; kendisi ise saraylı haşmetmeap" olan Nebati  Nurettin'in ve  "TAYYİP'İN ÜTOPYA İŞLERİ KURUMU" (TÜİK)'in, ayakları ne zaman yere basar, sözleri ne zaman ölçüye, tartıya gelir..?!" diye sormuş olsanız, size en kestirme vereceğim cevap; "YERÇEKİMİNİ ORTADAN KALDIRIĞINIZ ZAMAN" olur:))

Yani sizin anlayacağınız, imkânsız ötesi bir şey..!!??

Bunu görebilmek için fazla da efor harcamanıza gerek yok:))

"Arkamızda Recep Tayyip Erdoğan var, anında al aşağı ederiz" diyebilen ve hukukun varlığını kayda dahi almayan "IŞILTILI MUHTEREME" ve doğru söylemeye adeta yemin etmiş görünen  "TAYYİP'İN ÜTOPYA İŞLERİ KURUMU" olan (TÜİK)'e bakmanız yeterlidir:))?!

*

Sevgili okurlarım;

Ekonomik kalkınma hamleleri yapmaya, üretim zahmetine ve külfetine katlanmaya gerek yok gibi görünüyor:))?!

Zira; (TÜİK)'e güvenmek ve inanmak; başka kişi ve kurumlara kulak tıkamak yeterli görünüyor:))

 

İşte size "OKUS POKUS; ABRA KADAPRA" diyerek klavyede işsizliği şıp diye bitiren TÜİK'le ilgili "TİYE ALINMIŞ" haberlerden özetler:

*

MURAT MURATOĞLU: Sözcü Yazarı

"Neyse ki İstatistik Kurumu çözdü büyük oyunu… Kimseyi işsiz saymıyor!

'Ülkenin yüzde 48'i çalışmak istemiyor' diyor...

'Kalanlar da... İşsiz kalarak İktidarı yıpratmaya çalışıyorlar' diyor.

'Akılları sıra aç kalıp ekonomiye darbe vuracaklar!' diyor:))

***

SEDEF KABAŞ:

TÜİK’e göre 'işsizlik azalmış!'

İş bulma umudu bitmiş herkesi kapsam dışında tutuyorlar… Bu hesaplama ile seçim öncesi işsizliği tek haneye bile indirebilirler… İşsizlik yok çünkü artık iş bulma ümidi yok!  @tuikbilgi

***

MERAL AKŞENER: İYİ PARTİ GN.BŞK:

"İşsizlikte son 60 yılın en kötü 10 yılı Erdoğan'a ait...!! Erdoğan geçen gün 'Türkiye’yi dünyanın ilk 10 ekonomisine sokmaya hiç olmadığımız kadar yakınız' dedi. Türkiye yüzde 100 büyüse bile ilk 10 ekonomisine giremiyor hatta ilk 20’den düşme ihtimali var. Yanı ağam bizle eğleniy" dedi.

**

DUVAR - Türkiye'nin günümüzde, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 'her üniversite mezunu iş bulacak diye bir kaide yok' açıklamasının sonuçlarını yaşadığını belirten İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener "Vatandaşım aylarca iş aramış bulamamış, sonra resmi makamlardan iş aramaktan vazgeçmiş. Artık o vatandaşım işsiz sayılmıyor. Yanlış adımlarla atılan adımların sonucu da yanlış olur. Temenni ile ülke yönetme devri bitti. Akraba ile eş ile doldurdukları TÜİK ne derse desin genç işsizlik Türkiye’nin en büyük sorunlarında biridir. Yüzde 25’lik işsizlik artık kaybedeceğimiz vaktimiz olmadığını gösteriyor. Güney Doğu ve Doğu Anadolu’da genç işsizlik vahim durumda" dedi.

*

Sevgili okurlarım;

Hülasa, gerçek, her ne kadar ağır hareket etmiş görünse de, hızlı dolaşan yalan, yaptığı kırk turun kırkında da gerçekle karşılaşır..!!

Görünen o ki, doğru söylememenin olağan hale geldiği yerde; hukukun etkinliği ve güven duygusu zaafa uğramakta..?!

Asıl üzücü olan tarafı ise; bu erdemlerden vazgeçilen yerin, devlet kurumları oluşu..!!

Sonuç;

Ulusal ve uluslararası itibarın yerlerde sürünmesi; muz cumhuriyeti ve kabile devleti görünümü sergilemeyi adeta içselleştirmiş görünmesi..?!