KAÇIŞ PLANI'NIN ANATOMİSİ! 1

  • Yazar :ALİ DAL
  • Eklenme Tarihi :28.05.2022 11:22
  • Güncelleme Tarihi : 28.05.2022 11:22

Dünyanın değişmez doğasındadır

Kovalayan varsa, kaçan da vardır

Pis işin (?!) astarsız boyasındadır

Kapatanlar varsa, açan da vardır

 

Üstü şüpheliyse, pak çıkmaz altı

Hiç kimseden kalmaz, kimsenin ahtı

Aşikar olmuşsa birinin (?!) haltı

Mutlaka ortaya saçan da vardır

 

Sevgili okurlarım,

Hangi kõkenden, hangi düşünceden ve hangi yõrede doğmuş olursa olsun; ama õnce insan, õnce dürüst, õnce zikren ve fikren şeffaf ve õnce empati yapıp aldatmayan olsun, ona inanmak ve ona güvenmek hiç de zor olmuyor...

Bizzat tanıma, tanışma  ve konuşma ortamı bulduğum Sayın Kılıçdaroğlu da; vatan, millet sevgisindeki samimiyeti ile yani her hususta  kendisini ıspat eden ve güven duyulan bir aydındır...Bu nedenledir ki, O'nu tanımaktan ziyadesiyle hoşnutum.

Toplum tarafından tanındığı günden bu yana, AKP ŞAHSIN İKTİDARI etrafındaki çıkar çevreleri de dahil olmak üzere, toplumu ziyadesiyle rahatsız eden ve ardı arkası gelmeyen her türlü şaibeli işlerin üzerine gitmesi ve ortaya çıkarıp, hukuka bırakmasıyla tanıdık O'nu...

İşin hiç değişmeyen yanı ise, kaçanların da kovalayanların da değişmemiş olmasıdır..?!

Toplumun gõzü õnünde cereyan eden soygunların, talanların, yolsuzlukların hangi birini saymalı ki..??!!

• "CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ" adı altında dünyada benzeri olmayan ucube yõnetim sistemini ülkenin başına musallat edilerek, TBMM'sinin fonksiyonunu zaafa uğratma; kuvvetler ayrımı ilkesini bozma başta mak üzere, tüm devlet kurumlarında güvenirliğin ciddi manada zedelenmesi..?!

• Ballı işleri, adrese teslim yapabilme stratejisi ile (?!) Devlet İhale Yasası'nı 200 küsür defa değiştirerek "BEŞLİ ÇETE" nin oluşturulması..?!

• Hanedan marifeti ile teşekkül ettirilen vakıflara; AKP'li belediyelerin tasarruflarındaki menkul ve gayrimenkullerin aktarılması..?!

• "MAN ADASI DOSYASI" muhteviyatına benzer atraksiyonlarla menşei belirsiz (?!) yüz milyon dolarlara tekabül eden nice şaibeli hesaplara meşruiyet kazandırılmaya çalışılması..?!

•  Õzelleştirme adı altında, sayısı 40'tan fazla Cumhuriyet değerlerini (Sümerbank, Etibank, Seydişehir Aliminyum, limanlar, Devlet Üretme çiftlikleri, Tank Palet Fabrikaları, şeker fabrikaları, çimento fabrikaları, Demir Çelik, vs.)  yandaşlara çerez paralarına boca edilmesi...?!

•  FETÕ, SADAT, ASSAM benzeri paralel oluşumlara farklı yõntemlerle kaynak aktarılarak, bunların "arka bahçe" olarak kullanırken ortaya çıkarılması...?!

•  Kızılay benzeri kuruluşlar aracılığıyla tranfer edilen milyon dolarlarla Õğrenci yurdu adı altında ABD'de gõkdelenlerin, İkinci bir pensilvanya karargahının ve Muhammet Ali Clay'ın çiftliğinin satın alınması..?!

•  Şimdi de  TÜRGEV, TÜRKEN ve Ensar vakıfları üzerinden ABD'ye milyonlarca dolar para transferinin yapılması ile ilgili bilgi ve belgeleri kamuoyuyla paylaşan Sayın Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları, yenilir yutulur türden değil..!! Demokrasiyi lçselleştirmiş bir başka ülkede olsa aklanmayı akıllarının ucuna getirmeyenlerin, ülke yõnetiminden tutmazlar:))?!

Daha bu sıraladıklarımız, bir çırpıda hatırladıklarımızdır:))??!! Sevgili okurlarım,

Bir kaç gün õnce CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun: "'akşam 22.00'de bir kaçış planını ifşa edeceğim' dediği konuşmasını, yaparken mealen "TÜRGEV ve Ensar Vakıfları üzerinden ABD'ye on milyonlarca dolar para transferi yapıldığını" söyledi.

KILIÇDAROĞLU'NUN KONUŞMASINI ŞÕYLE SÜRDÜRDÜ:

"Sarı bürokratlar, sizler devleti kanun dışı talimatları uygulayarak adeta bitkisel hayata soktunuz. Kendinizi de bitirdiniz. Birazdan açıklayacağım şey, yolsuzluklara dikkat çekmek değildir. Bunları sağır sultanlar da biliyor. Amacım komaya sokulmuş bir devi uyandırmaktır. Sarı bürokratlar; Size de bir iyilik yapıyorum, sizi de bu suç gemisinden indirmek istiyorum. Çok geç olmadan küçük cezalarla kurtulun. Çünkü hiç gündemlerinde yoksunuz. Onlar planlarını yapmaya devam ediyor, çok sayıda paralel hayatları var. Bugün ben içlerinden çok vahim birini açıklıyorum. Para akışlarının hepsi elimizde." diyen Sayın Kılıçdaroğlu; şõyle devam ediyor:

"Bir vakıf kuruyorlar, ama Amerika'da. Neden Amerika'da? Ülkeyi Kataristan'a dönüştürenler Katar'a gider diye beklersiniz ya, biliyorlar ki o ülkelerde hukuk yok, ilk uçakta geri gönderirler kendilerini...! Amerika kanunlarının arkasına ise saklanabilirler. Orası hukuk devleti... Kendileri için yeni bir Pensilvanya yaratma peşindeler. Ne yapıyorlar? Paravan bir vakıf kuruyorlar, başına bir Amerikan vatandaşını koyuyorlar, ama vakfın asıl yönetimi Erdoğan ailesinin üyelerine ait. Şimdi isim vermeyeyim. Şimdi bu paravan yapının "alınacak izin" için paraya ihtiyaçları var. Türkiye'den iki vakıf seçiliyor. Öğrenciler için kurulmuş süsü verdikleri vakıflar..! Bu vakıfların asıl var olma sebeplerini de şimdi öğrenceksiniz; 'TÜRGEV ve ENSAR...'

"Bu vakıflar başlıyor paraları bir Amerikan vatandaşına göndermeye..! 20 milyon dolar, 10 milyon dolar, bir TÜRGEV'e, bir Ensar'a... Durmuyorlar..!!

Para gönderme listesinin sonu yok. Hepsinin dökümü elimizde. Sevgili halkım 1 milyar lirayı şıp diye transfer ediyorlar Amerika'ya."

"Ensarcım TÜRGEV'cim..!! Bu paraları size kim verdi, nereden buldunuz? Bu dövizleri neden ABD'ye taşıyorsunuz..? Paralel hayatlar kurma görevini size kim verdi..?

*

Bahse konu kan donduran haberi, AMERİKA'NIN SESİ şõyle geçti;

"ANKARA - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'kaçış planı' iddiasıyla gündeme getirdiği ve saat 22.00’de paylaştığı videoda; 'Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aile bireylerine TURKEN Vakfı aracılığıyla para aktarımı yapıldığını iddia etti..'

Aynı şekilde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘kaçışın anatomisi’ diyerek işaret ettiği açıklamasını Twitter hesabından da paylaşırken; "para akışları ve belgelerinin ellerinde olduğunu ve 1 milyar liranın Ensar ve TÜRGEV tarafından ABD’ye gönderildiğini belirtiyor..!"*

..Ve devam ediyor: "Siz sarı bürokratlar; size de bir iyilik yapıyorum. Bu suç gemisinden inin kurtarın kendinizi. Ufak cezalarla kurtulun. Bugün içlerinden vahim birini açıklıyorum.

‘Belgeler elimizde’

Gelelim Amerika'ya kaçmaya hazırlananlara...

Kaçışa hazırlananlara sesleniyorum:

"Yeni iktidarın sizi orada rahat bırakacağını mı sandınız..? Erdoğan çık söyle, bu paravanın başında senin ailenden kim var? Bu paraları  Amerika'ya ailenizden kim gönderiyor bu paraları? Ve aynı paraları Amerika'dan  ailenizden kim veya kimler alıyor..?? Çık söyle..!!."

"Son olarak halkın belediyelerine sesleniyorum. Bu paravan derneklerden kurtulmak isteyen evlatlarımıza sahip çıkmak boynumuzun borcudur. Bu paralel ve paravan kuruluşlardan kurtulmak isteyen evlatlarımıza sahip çıkın. Yurtlarınıza alın. Zira onlar suçsuzdur, onlar masumdur..."

Sevgili Halkım!..

Hortumlanan bunca ksynaklardan, bunca isrsflardan ve bunca akçeli istismarlardan olacaktır ki, emekliye para yok..! 1 litre süt 20 lira...!. Bu yüzden 4 milyon abonenin elektriği kesiliyor...! Bu ülkede çoçuklar bu yüzden yatağa aç gidiyor..!

Uyan ey halkım artık uyan. Onlar kaçacak yerin yolunu yaparken, senin gidecek bir yerin yok..! Bizim başka memleketimiz yok. Artık uyan, kaldır kafanı ve bize katıl..!!"

Sevgili okurlarım,

CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu vahim akçeli işlere dair,

partisinin grup toplantısında şõyle sesleniyor:

 "Türkiye iyi yönetilemiyor... Liyakat sorunu bulunmaktadır...! 84 milyon insanımız bir avuç kişiye çalışıyor..! Yoksullaştırılan halk perişan ve pazara çıkamıyorlar..! Aldıkları gelirler kısa süre içinde enflasyon karşısında neredeyse sıfırlanıyor..! Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: 'vakıf süsü verdiği Türkiye merkezli paralel yapılarla yurt dışına para aktarmakla birlikte kaçış planı hazırladıklarını' öne sürerek, õnemli bir noktaya parmak basıyor...

Şimdì Erdoğan'a sade bir vatandaş olarak soralım:

Devletin yeterli yurtları yapacak bütçesi varken,FETÕ, TÜRGEV, ENSAR, TÜRKEN, SADAT, DENİZ FENERİ gibi para transferlerinde  paravan kuruluşlara neden ihtiyaç duymaktasınız..??!!

15 Temmuz 2016 FETÕ darbe kalkışması ile ülkeye açılan yaralar, õdetilen bunca ağır faturalar yetmez mi..??!! EL İNSAF..,!!

*

"Birileri" bizi kırka bõlmüşse

Hukuk boşlukları zirve bulmuşsa

Bu ülkede, bunca talan olmuşsa

Bil ki ABD'ye uçan da vardır

 

Sayısız kereler "aldatıldık" biz

Uyanmadı isek; sahi biz kimiz

Ülkede kayıpsa (?!) yüz yirmi sekiz

"İnek kılığında" ìçen de vardır