MAHŞERİN BEŞERLİLERİ.

  • Yazar :ALİ DAL
  • Eklenme Tarihi :03.10.2022 10:17

Her gün bir başka suçlu, mahşerin beşlileri

Bukalemun misali renkten renge girerler

Şaibe ve skandal, beşlilerin işleri

"Kul hakkı" da demezler, olmadık haltı yerler

 

Mahşerin Beşlileri, bir kaç değil ki sayam

Yalayıp yuttukları, haram üzeri haram

Kırk kez hacı olsalar, giyseler de ak ihram

Yüzü kara işlere, "meslek aşkıdır" derler

 

Sevgili okurlarım,

"Bugün tüm karamsarlıklardan uzak, tüm kirlenmişliklerden ve şaibelerden uzak olan iç açıcı, güven ve umut verici bir konuyu köşeme taşıyayım" diyerek; tam yazmaya koyulurken, günlük gazetelerde okuduğum ve ekranlarda izlediğim meymenetsiz haberler, bugün de hevesime mani oldu..!!

Adeta "Saygı, sevgi, barış, kardeşlik, uzlaşı, empati ve paylaşım" üzerine yazacağım yazıyı bu gün de sabote eyledi.!!

Zira, yeni okuyup izlediğim haber ise "YAĞMA HASAN'IN BÖREĞİ" anlayışı ile "iktidar nimetlerine" kene gibi çöküp bir türlü de doymak bilmeyen ve "SARAYIN bir başka BEŞLİ ÇETESİ" diyebileceğimiz harami obezlerinin haltları ile ilgili.. !

*

Sevgili okurlarım,

Aynı anda hem asap bozukluğuna uğrama;  hem de sinir boşalmasından kaynaklı gülme krizine (!?) Tutulmak nedir bilir misiniz?   AKP TEK KİŞİLİK ŞAHSIN İKTİDARI ve şürekaları, 20 yıl önce, "3Y" ile sembolleştirdikleri "YOKSULLUKLA, YASAKLARLA VE YOLSUZLUKLA MÜCADELE" vaatleri aksine hukuksuzluklarla anılır olmuştur!!??

Bu yönetim anlayışı; "Din, iman, cennet, cehennem, ezan, Kuran, türban, şehit, gazi" gibi, kavramları siyasallaştırmada, milleti birbirine düşmanlaştırmada, ayrıştırmada ve bilhassa da toplumun yüzde 80'ini "sadaka siyasetine" bağımlı kılmada ve bilhassa da kendi zenginini yaratmada kural, kaide, usül, esas, edep, erkan tanımaz olmayı adeta yaşam tarzına dönüştürerek 2022'ye kadar  gelmiştir..!!??

En belirgin yanı ise, tozu dumana katarcasına (!!) inançsal, ekonomik, sosyal, tarım, hayvancılık, eğitimsel, sağlık, uluslararası ilişkilerde ve bilhassa da hukuksal anlamda yaptıkları sıralı  yanlışlarını ve cürümlerini, uzaktan yakından alakasız muhalefete yükleme  "pişkinliğinde" mahir olmasıdır:))?!

AKP TEK KİŞİLİK ŞAHSIN İKTİDARI'nın, beni sinirden güldüren (?!) cürümlerinden, şimdilik sadece bir kaçını hatırlamaya çalışalım:

1- "İki mabad bir don" vaziyetinde, aynı mekanlarda, mabetlerde, merdiven altı (?!) inanç ve güven istismar yerlerinin açılışlarında; birlikte düzenlediğiniz (?) Türkçe Olimpiyatlarında, diz dize, yan yana, olduğunuz günlerde "Muhterem Hoca efendi, bilge insan" diyerek eteklerine yüz sürüşünüze, hatta bir zamanlar ayrılığına dayanamayıp "bitsin bu hasret, dön artık bize" diyerek methiyeler dizip vuslat mektupları yazışınıza, daha sonra da darbeye kalkışmasıyla, anında ağız ve söylem değiştirip, "FETÖ TERÖRİSTİ, sümüklü lanet" diyerek "sütten çıkma ak kaşık" görüntüsü verip "ar ve insaf perdesini" yırtarak çamurlu parmaklarınızla muhalefeti "FETÖCÜLÜKLE" yaftalayışınıza azami sinirle halen gülmekteyim:))?!

2-  Vergi veren ve hizmet bekleyen milletin alın terinden toplanan vergileri "TÜGVA, TÜRGEV, ENSAR, İLİM YAYMA CEMİYETİ, DENİZ FENERİ" gibi sözde vakıf görünümlü "OBRUKLARA" aktarmayı müminlikten, Müslümanlıktan sayıp "CENNET- CEHENNEM" pazarlayoşınıza, muhalefeti inançsızlıkla, din düşmanlığı ile suçlayışınıza, yay gibi gerilen sinirlerimle halen gülmekteyim:))?!

Şimdi anladınız mı nelere, niçin güldüğümü..?!

*

Sevgili okurlarım,

Yukarıda sıraladıklarım "bizi kesmedi" diyorsanız, aynı kalibrede ve aynı frekanstaki gafletlere, dalaletlere, hatta hıyanetlere parmak basmaya kaldığım yerden devam edeyim:

1- Türk siyasi tarihine "BEŞLİ ÇETE" diye geçen ve "Cengiz Holding, Limak Holding, Kalyon Grup, Kolin Holding ve Makyol Grubu'nu çağrıştıran bu şirketlerin, SARAY destekli, "müşteri ve ödeme garantili" olarak, şimdiye değin takriben 500 milyar dolarlık ihalelerle ihya edilişine toplumsal suskunluktan kaynaklı zaptolmaz öfke  ile gülmeye devam etmekteyim:))?!

2- "Nüfuz İstismarlı Haksız Kazanç Edinenler" diye ifşa olunan ve Kokusu Kaf Dağı'nı aşan ve:

Zehra Taşkesenlioğlu, AKP Erzurum MV.)

ALİ Fuat Taşkesenlioğlu, (Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı)

Ünsal Ban, (THK Üniversitesi Eski Rektörü)

Serkan Taranoğlu, (Cum. Bşk. Eski Danışmanı)

KORKMAZ Karaca (Cum. Bşk. Eski Danışmanı)' nından oluşup, sıralı usulsüzlüklerle anılmalarına dair suç duyurusunda bulunmaya çalışan muhalefetin, gittiği adliyede aradığı savcıyı bulamamasına aynı frekanslı sinirle gülmekteyim:))?!

Say say bitmiyor, "Beşli Çeteler" ve yeni beşi bir yerdeler"

ABD'ye silah için kaptırılan ve bir türlü alınamayan 2.5 milyar doları...

* Man Adası yolsuzluğunu...

* Saray destekli, evlat organizeli, vakıf ve yurt yapma görüntülü ABD'ye ciddi manalarda ki, para transferlerini...

* 1001 odalı Kaçak Sarayın, günlük 10 milyonu aşkın masraflarını... Uçak ve helikopter filolarından, zırhlı araç filolarından ülkeye yansıyan astronomik maliyetleri...

* Yaratılan dış siyaset boşluğu (?!) nedeniyle ülkeye doluşan 11 milyona varan sığınmacı, kaçak, köçek güruhuna hiç yoktan 100 milyarlarca kaynak israfını...

* Pandemi süresince, kendi vatandaşının mali ve sosyal anlamda düşürüldüğü  perişanlığa iktidarca çare olunamayışını... Kendi insanına zor zamanlarda yetersiz kalan aynı Şahsın iktidarının,  Somali'ye ve benzeri ülkelere yüz milyon dolarlarca kaynak aktarılışının sinirsel ve kahredici gülme halini, ziyadesiyle yorgun düşmekten başka bir zamana ertelerken, bunca olumsuzluklara rağmen yine de umutsuzluğa paçayı kaptırmamak gerektiğini, bilhassa hatırlatmak istiyorum..!

Zira, karanlığın en koyu anı, şafağa en yakın andır...

Yani, macun tüpten çıkmıştır..!

Yani, yolun sonu görünüyor..!

Yani, bu saatten sonra postu deldirmemek için, şahsın iktidarının, inandırıcı olmayan sinsi ve süfli atraksiyonları, Abbas'ın yolculuğunu engelleyemeyecektir..!!

Yani, takke düşmekte, kel görünmek üzere..!

Yani, sinirden değil, sevinçten gülmek için  GELİYOR GELMEKTE OLAN...!