MİLLET İRADESİNİN TECELLİGAHI OLAN TBMM'DE NİYET İSTİSMARI

  • Yazar :ALİ DAL
  • Eklenme Tarihi :14.04.2022 10:00

..!!

 

Terörün her türü zehirli yılan

Ayırmaz kimseyi, seni de sokar

Hatır, gönül saymaz, terörist çıyan

Kim yakın durursa, onu da sokar

 

Sevgili okurlarım,

Yaklaşık 40 yıldan bu yana, bilhassa da Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelere silah pazarlamayı ve ekonomik bakımdan çökertmeyi amaçlayan küresel güçlerin tezgâhladığı terör belasından, 10 binlerce canımız yaşamdan koparıldı; bir o kadar insanımız da sakat bırakıldı..! Dahası, ekonomik bakımından 100 milyarlarca dolar kayba uğratmıştır ve bu ihaneti sürdürmektedir..!! Bu nedenledir ki, terörün her türlüsünü lanetlemeyenler, terörden istikbal arayanlar, destek verenler, suskun ve seyirci kalanlar; hangi fikir ve zikirde olurlarsa olsunlar; gafletin dalaletin hatta ihanetin tarafıdırlar..!! Teröristin sağcısı, solcusu; takkelisi, tespihlisi, olmaz, her ahvalde teröristtir ve bunlara karşı ulusal duruş sergileyememek de, sergilemiş görünmek de ve çarpıtmak da ülkeye aynı şekilde ihanettir..!!

***

Sevgili okurlarım,

Farklı zamanlarda, farklı kişilerce ve zümrelerce terör ve terörist kavramını kimlerin, nasıl ve ne şekilde saptırıldığını; nasıl istismar edildiğini ana akım medyaya yansıyan haberlerden görelim ve doğru duruşu birlikte gösterelim:

 

Ayşe Sayın

BBC Türkçe, Ankara....1 Mart 2022

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP), PKK üyesi olduğu belirtilen Volkan Bora ile fotoğrafının ortaya çıkmasının ardından hakkında hızla fezleke düzenlenen HDP Diyarbakır Mv. Semra Güzel'in dokunulmazlığının kaldırılması için harekete geçiyor.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin önceki gün yapılan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında, Güzel hakkındaki fezlekenin, öncelikle TBMM Anayasa Adalet Karma Komisyonu gündemine alınması talimatı verdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in dokunulmazlığının kaldırılmasını talep etmişti. TBMM'ye ulaşan fezlekenin görüşülmesi sonucu ; HDP Milletvekili Güzel'in dokunulmazlığının kaldırıldı...?

***

SÖZCÜ:

"Pensilvanya’ya kadar giderek FETÖ’nün elebaşı Fetullah Gülen ile görüşen 12 AKP’li hakkında; halen ortada hiçbir şey yok..!!"

*

SÖZCÜ:

"AKP Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can'ın FETÖ itiraflarında bulunduğu konuşması sosyal medyada yeniden gündem oldu. Can'ın; "Arkadaşlar ben Amerika'ya gidip Ziyaret ettik. 17/25 Aralık hadisesinden önce gerek siyasette, gerek ticarette, gerekse bürokraside yükselmenin yolu böyle idi..!" dediği video, çok sayıda paylaşım aldı.

*

SÖZCÜ:

"Sosyal medyada AKP Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can’a ait bir dikkat çeken bir videosu yayımlandı. Videoda FETÖ lideri Gülen’e işaret eden AKP’li Can’ın itirafı sosyal medyada tartışma yarattı..!"

*

SÖZCÜ:

“O ZAMAN YÜKSELME O YOLLA OLUYORDU”

AKP Kırıkkale  İl başkanlığında konuşan Can, “Arkadaşlar ben Amerika’ya gittim. Ziyaret ettik. 17/25 Aralık hadisesinden önce gerek siyasette, gerek ticarette, gerekse bürokraside yükselme o yolla oluyordu” ifadeleri dikkat çekti.

*

SÖZCÜ:

AKP’Lİ AYVALI DA FETÖ İTİRAFINDA BULUNMUŞTU...

Daha önce de CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın ‘Tarafsız Bölge' programına konuk olan AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı da, FETÖ'nün siyasi ayağına yönelik tartışma sırasında, “FETÖ'yle AKP kol kola girdiyse şayet, bunu da farklı darbecileri tasfiye etmek için”  ifadelerini kullanmış, Ayvalı daha sonra televizyon programındaki sözlerinin farklı noktalara çekildiğini ifade ederek, partisinin zarar görmemesi için istifa etmiş ancak kısa süre sonra görevine dönmüştü.

*

SÖZCÜ:

Ayvalı istifa açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı:

"Dün akşam CNNTÜRK'te geçmişte siyaset üzerinde vesayet oluşturmak isteyen darbeci anlayış ve FETÖ'nün güç mücadelesine ilişkin sözlerim farklı noktalara çekilmiş ve benim üzerimden partime zarar vermek isteyenler topluca bir dezenformasyon oluşturmuşlardır.. Partim ve davam benim için son derece değerlidir. Partimin zarar görmemesi adına iki yıldır onurla yürüttüğüm Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı görevinden ayrılıyorum." dedi.

*

SÖZCÜ:

'Gülen'le fotoğraf çekilen birine hazineyi emanet ediyorlar'

**

SARAY BESLEMELİ YAYIN YAPANLARIN DIŞINDA KALAN GÖRSEL VE YAZILI MEDYALARDAN:

"Tarım ve Orman Bakanlığı atama kararları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmî Gazete'de yayımlandı. Resmi Gazete atama kararlarına göre, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’nin yardımcıları belli oldu. Buna göre, Ebubekir Gizligider Tarım ve Orman Bakanı yardımcısı oldu."

**

Sevgili okurlarım;

MİLLET İRADESİNİN TECELLİGAHI OLAN TBMM'DE, adeta "onun teröristi, benim teröristim" dercesine (?!) sergilenen çifte standart kararların alınmış olmasını bu ülkeye reva gören, "AKP ŞAHSIN İKTİDARININ VE KÜÇÜK ORTAĞININ" terörle mücadele ortaya koydukları niyetletinin ciddiyetlerinin ve samimiyetlerinin inanırlık tarafını takdirlerinize bırakıyor, tekrar aldanmalardan kendinizi muhafaza eylemenizi temenni ediyorum.

***

Terörün hepsine binlerce lanet

Arkası ihanet, önü ihanet

Terör canavarı, etmez merhamet

Cananı da sokar, canı da sokar