MÜMİNLİKTE SAMİMİYET

  • Yazar :ALİ DAL
  • Eklenme Tarihi :11.08.2022 09:49

Ne taraftan baksak ahvalinize

İstismar okunur, hinlik okunur

Ne zaman inanmak istesek size

Takıye okunur, cinlik okunur

 

Tezgahta mal değil, sünnet ile farz

İbadet olamaz, şüpheli namaz

Riyakar sözüne kimse inanmaz

Her yanında, haramilik okunur

 

 İnsan gibi bakmazlar ki insana

"Mümin misin?" diye sorarlar bana

Kur'an'la oturup kalkarlar ama

Yüzlerinde zır lainlik okunur

 

Güneşi hapsetmek, dumana, sise

Yakışır mı gafil (?!) ; sualim size

Bu haliyle ahkam kesseler bize

 Niyetinde kör cahillik okunur

 

Sevgili okurlarım;

Öncelikle, İlk Diyanet İşleri Başkanı, kuvvayı milliyeci, samimiyetin vücut bulmuş hali olan merhum Mehmet Rıfat Börekçi Hocanın devrettiği Diyanetten tamamen uzaklaştırılıp alabildiğine "Siyasallaştırılan" günümüz Diyanet Kurumu güvenilirliğini yitirmiş kurumların başında geldiğini söylerken kahrolmaktayım..!!??

Maalesef, bu kurumun, takribi 100 bini aşkın mabedi, 120 bini aşkın idari kadrosu (Başkan, müftü, imam, müezzin, idari çalışanı, yardımcı hizmetleri vs.) toplum nezdindeki yıpranmışlığını işaret eden beyanlardan bazılarını birlikte hatırlamaya çalışalım:

*

ALİ ERBAŞ: Diy. İşl. Bşk.

"Bir insanın, kadınların, çocukların incitilmesi, itibarsızlaştırılması ve şiddete maruz bırakılması, cahiliye düşüncesidir!"

*

ERBAŞ: "4-6 yaş grubu Kuran kurslarına ilişkin açıklama: "Ne kadar çok çocuk gelirse istikbalimiz o kadar aydınlık olur"

*

ERBAŞ: "Kadının Toplumdaki Görevinin Erkeğine Hizmet Etmek Olduğunu İma Eden Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a Gelen Tepkiler..!!"

*

ERBAŞ: "Bir insanın, kadınların, çocukların incitilmesi, itibarsızlaştırılması ve şiddete maruz bırakılması, cahiliye düşüncesidir!

*

HALİL KONAKÇI: (Ankara Melike Hatun Camii İmamı)

"100 yıl önce dedelerimizin yatak odasında göremediği kıyafetleri biz çarşıda pazarda plajda görüyoruz"

*

KONAKÇI: Erkeklere yönelik tepki çeken sözleri: "Hiç mi kıskanmıyorsun lan! Bu kadınların başında yok mu adamları, abileri, babaları, ve kocaları?"

*

KONAKÇI:  “Sezen Aksu’yu hedef gösteriyor ve ‘Şeriat gelmeli’ diyor. 'Şeyhülislamlık makamı gelmeli' diyor. 'Bu makamın peşinden koşacağız, bunun için çalışacağız' diyor. Açık açık Sezen Aksu'yu tehdit ediyor” dedi.

*

CEMİL KILIÇ : İLAHİYATÇI- YAZAR

" Sürekli kadın bedeni üzerinden sözde vaazlar veren Halil Konakçı vb. vaizlerin bir gün olsun kimi Kur'an kurslarında tecavüze uğrayan çocuklar hakkında vaaz verdiklerini duydunuz mu?

*

C. KILIÇ: " Dekolte giysili kadınlara öfke duyan vaizler neden kimi Kur'an kurslarında tecavüze uğrayan çocuklara ilişkin tek söz etmiyorlar? Gerçekten merak ediyorum."

*

C. KILIÇ: "Tunus'ta yapılan anayasa halkoylaması ile LAİK ANAYASA % 94,6 ile kabul edildi. Tunus'ta İslamcı NAHDA HAREKETİ yenildi. Yaşasın Kemalist Habib Burgiba'nın Tunus Cumhuriyeti... Atatürk, Tunus'ta da kazandı."

*

C. KILIÇ: " Yazılarıma kimileyin binlerce, kimileyin on binlerce hatta kimileyin yüz bini aşan sayıda beğeni koyan izlemcilerimin varlığı kaba softa ham yobaz takımını çıldırtıyor. Öç için yorumlara yüklenip kin ve nefret kusuyorlar. Size yalnızca acıyorum. Umarım Allah size şifa verir.

*

C. KILIÇ: "Kerbela'dan yola çıkıp bugünün Yezitlerine de boyun eğmemeyi ilke edinenler zalime ve zulme direnişin kahramanlarıdır."

*

C. KILIÇ : "Kerbela'dan yola çıkıp bugünün Yezitlerine de boyun eğmemeyi ilke edinenler, zalime ve zulme direnişin kahramanlarıdır."

*

Sevgili okurlarım,

Cumhuriyetimizin kurtarıcısı ve kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ziyadesiyle değer verip, kurduğu Diyanet İşleri Başkanlığının başına getirdiği Mehmet Rıfat Börekçi'nin söylemlerindeki ve eylemlerindeki samimiyeti ile günümüz Diyanet'nin ortaya koyduğu çelişkiler ağına bakar mısınız..!?

*

Dibine kadar siyasallaştırılan (!!) ve devasa bütçe ile sadece Sünni İslam taraftarlarının Diyaneti haline getirilen kurumun, hakkaniyetinin ve samimiyetinin "güvenilmez"  hal almış olması manidardır:))?!

*

Aslını sorarsanız, samimiyet ve müminlik denildiğinde Diyaneti; Diyanet denildiğinde de samimiyeti ve müminliği anımsamayı, Diyanet'ten de fazla arzulamaktayız:))?!

NOKTA..!