ÖSYM VE KUL HAKKI

  • Yazar :ALİ DAL
  • Eklenme Tarihi :08.08.2022 09:58

"Hak, hukuk, vicdan" bilmez, harami artıkları

Din alıp din satmayı, ehli dinden sayarlar

Yama tutmaz hal almış, haysiyet yırtıkları

İnanç istismarını, karlı günden sayarlar

 

"Şüpheli abdest" ile her "Allah" deyişleri

Münafıklık, hırsızlık, üstünedir (?!) işleri

Şeytanlıktır, cinliktir (?!) ayanları, düşleri

Yaptıkları işleri (?!) şeref, şandan sayarlar

 

YARATAN, kul hakkını alsa da ilk sıraya

Harami soysuzları, hinlik koyar araya

İlk fırsatta mabedi satarlar üç paraya

Unuturlar Kıbleyi, ara yönden sayarlar

 

Cemaat görünürler (?!) izler var her haltta

Sarayı kokuturlar (?!) çıksalar altın tahta

Riyasız işleri yok (?!) dinbazların hayatta

Okuyup üflemeyi, (?!) Yaratan'dan sayarlar

Ali Dal 06.08.2022 ANKARA

 

Sevgili okurlarım,

Bilhassa 20 yıldır, AKP TEK KİŞİLİK ŞAHSIM  İktidarı, çete kılıklı taşeronlar ve sermayeleri din olan cemaat görünümlü şarlatan güruhların haramilikleri neticesinde ; halk nezdinde güven kaybına uğratılan (?!) üÜlkemizin, muz cumhuriyetine benzetildiğini (!!) her ne tarafa baksanız, elle tutarcasına görülebilir olmuştur:))

Bu gün, Ülkemizin kriz noktasını da aşan, ekonomik, adalet, tarım, hayvancılık, istihdam, dış ticaret açığı, eğitim, sağlık, diplomasi, toplumsal barış gibi sorunlarını bir kenara koyarak, sadece güncelliğini koruyan "KPSS SKANDALI" üzerine yoğunlaşmak istedim...!!

*

Sevgili okurlarım,

Bilhassa "AKP TEK KİŞİLİK ŞAHSIM  İKTİDARI"nın vizyonsuzluk, kifayetsizlik, liyakatsizlik. istismarcılık ve fırsatçılık gibi yönleri neticesinde, ülkeyi getirdikleri noktaya dikkat çekerken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ait olan ve mutlaka kullandığım bir özdeyişi var: "Bahse Konu Vatansa, Gerisi Teferruattır.." şeklinde...

Bu gün yine milli bir uyarıda bulunurken, aynı özdeyişin, vermek istediği mesajı bir kere daha hatırlatmak isterim..!!

*

Sevgili okurlarım,

Malum İktidar; Şimdiye değin muhalefetin, bilhassa da 2009'dan bu yana; "KPSS'de Şaibe Var..!" uyarılarında bulunarak, 16 kez Meclis Araştırma Önergeleri verdi... Hatta MHP bile inceleme istemişti..! Bu yapılan uyarılar, eğer "miller için, bilhassa da gençlik için" dikkate alınmış olsaydı,  en son "KPSS SORU HIRSIZLIĞI" da yaşanmayacak. Ve haliyle bir milyon 660 bin öğrencinin umudu da hüsrana uğratılmamış olacaktı..!?

21 öğrencinin sınav cevaplarının aynı olması, cemaat görünümlü, harami patentli, FETÖ yöntemli ve istismar ehli bu güruhun devleti içeriden kuşatılmış olduğunu, AKP ŞAHSIM İKTİDARI kanıksar mı bilemem ama, bu ülkeye 15 Temmuzları yaşatmaya kimsenin hakkı da yoktur, haddi de değildir..!!

Sevgili okurlarım,

13 yılda CHP'nin, MHP'nin, HDP'nin, ve İYİ Parti'nin verdikleri tüm önergeler, tamamıyla

ya gündeme alınmadı, veya hepsi irdelenmeden, düşünülmeden reddedildi..!!

Bu defa bakalım, CHP'nin, KPSS Sorularının çalınması konusunda 120 milletvekili ile verdiği Meclis Araştırması dikkate alınıp, sorumluları hakkında gereği yapılacak mı.. !?  Hiç sanmıyorum ama, neticeyi birlikte göreceğiz... AKP ŞAHSIM İktidarı, hiç değilse bile meseleye, yenilmeye teşebbüs edilen "KUL HAKKI" penceresinden bakmalı, diye düşünmek istiyoruz...

*

Sevgili okurlarım,

Şimdi de, KPSS SKANDALI üzerine kimler, neler demiş, ona bakarak, devam edelim:

*

LEVENT GÜLTEKİN:

Bu ülkede, geçmişte de çok hırsızlık ve yolsuzluk oldu fakat sınav sorusu çalarak milyonların hakkını yemek kendini dindar tanımlayanlara nasip oldu. Bir kere daha anlamalıyız ki din başka, ahlak başka...

*

ALİ ÇAĞATAY:

ÖSYM ve Yediiklim Yayınevi’nin birlikte organize ettikleri soru hırsızlığını gölgede bırakacak bir skandal daha var. CHP Mv. Yıldırım Kaya,”KPSS sınavına girmeden kamuda işe alınanlar var, belgeleri elimizde” dedi.

Yani; Skandal, skandalı sahneden indiriyor!

*

ENGİN ÖZKOÇ:

Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Siz bu kardeşinize yetkiyi verin, ondan sonra bu faizle, şunla bunla nasıl uğraşılır göreceksiniz" sözlerinin üzerinden 4 yıl geçti.

2018'de 5.29 olan dolar kuru bugün 18 TL.

YÖNETEMİYORSUNUZ. SEÇİMDEN KAÇMAYIN!

*

MUHARREM İNCE:

2022 KPSS'nin sorumlusu görülüp ÖSYM Başkanı'nın görevden alınması yalnızca oyuncu değişikliğidir.

Türkiye'de gençlerimizin hakkını çalan, umudunu bitiren tüm liyakatsizlikleri kökten temizlemek için sandıkta en baştakini değiştireceğiz.

*

OZAN BALIK:

FETÖ soruları çaldı iddaları olduğu zaman iktidarda AKP vardı! Şimdi de sorular çalındı iddaları var. Arka perdede bir tarikat,cemaat var mı bilmem ama iktidarda yine AKP var!

*

BURAK YILDIRIM:

Az önce bir haber gördüm, haber başlığında ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KPSS sınavına inceleme talimatı geldi’ yazıyordu. Sınav sorularının çalındığına dair ciddi kanıtlar varken bile sınava incele başlatmak için Cumhurbaşkanından talimat bekleniyor. İşte size Başkanlık Sistemi!

*

PROF. DR. GÜNER SÖNMEZ:

ÖSYM başkanı görevden alındı. Oysa dün KPSS sorularının çalındığı iddiası yalanlanmıştı. Soru çalınmadıysa Başkan niye görevden alındı?

Bu çok önemli bir meseledir, milyonlarca kişinin emeği, alınteri, vebali söz konusu. İşin ucunda kim varsa ortaya çıkartılmalı.

 *

ÜMİT ÖZDAĞ:

ÖSYM'yi Kasaplar Odası'na BAĞLAYALIM..?!

*

TURHAN ÇÖMEZ:

 KPSS iptal edilmiş. Doğrusu buydu.

Sınava girenlere, maddi ve manevi tazminat ödenmeli.

Siyasi sorumlular istifa etmeli.

Bizzat dahli ve kusuru olanlar yargı önünde hesap vermeli.

Aksi halde devlet değil, kabile oluruz.

*

YILMAZ ÖZDİL:

Ö’nceden

S’eçip

Y’erleştirme

M’erkezi…

*

AHMET AKIN:

KPSS soruşturmasında bir cemaate yakınlığıyla bilinen dershaneden 21 adayın cevap kağıtlarının tamamen aynı olduğu tespit edildi.

*

TELE-1:

KPSS skandalının odağındaki Yediiklim Yayınları’nın afişinden Süleyman Soylu çıktı.

*

CEMİL KILIÇ: İLAHİYATÇI YAZAR

İkide bir kadın bedeni ve kadın giysileri üzerine sözde vaaz veren sözde vaizler, KPSS'de hakkı yenenler için neden tek söz etmiyorlar?

*

YOL TV:

KPSS soruları deneme sınavlarıyla birebir aynı çıkan Yediiklim Yayınevi sahibi Münir Çelik: "Soruların ÖSYM tarafından biraz özensiz hazırlandığı gibi bir sonuç çıkıyor buradan, biz görevimizi yaptık"

*

FAİK ÖZTRAK: CHP SÖZCÜSÜ

"Ülkeyi uçuracağız" dediler.   Sınav sorularını uçurdular. Gençlerin emeğini, hayallerini ve geleceğini çaldılar.

Bıraktık ülkeyi, sağlıklı bir sınav sürecini bile yönetemediler. Yeter artık!

Emaneti sahibine geri verin. Getirin sandığı.

*

ZEKİ KAYAHAN COŞKUN:

Dün yayında bir üniversite öğrencisi; günde tek öğün yemek yediğini, paranın yetmesi için geç kalktığını ve öğünleri atladığını söyledi. Sonrası sessizlik. Yutkunma… Hiç unutmayacağım fiyatların sürekli değiştiği şu günleri… Hiç…

*

Bir daha sorayım dedim:

Cemaat ambalajlı, din istismarlı güruhların,

ev sahipliğinde (?!) yapılan "KPSS HIRSIZLIĞI" kul hakkı yemekten sayılmıyor mu yoksa.:))?