SİNİR BOZAN SINIR MESELESİ..!!

  • Yazar :ALİ DAL
  • Eklenme Tarihi :21.11.2022 09:56

Nereden başlasam, nasıl anlatsam

 

Tas yiten hamamda, su akmaz olmuş

Göz yuman her kimse (!) kulak çınlatsam

Perişan tarafa (!!) hiç bakmaz olmuş

 

Bir yirmi yıl daha, dayan diyenler

Bilmez ki bu millet, ah eder inler

Mülküne mülk katan hin oğlu hinler

Oturmuş üstüne ve kalkmaz olmuş

 

Sevgili okurlarım,

Girseniz bir bakkala...

Sorsanız; "sakız var mı?"

Bakkal amca anında "var/yok" diye cevaplar...

Girseniz eczaneye...

Sorsanız; "fitil var mı?"

Eczacı bakınmadan, "var/yok" diye cevaplar...

Girseniz kitapçıya, yani (sahafa)...

Sorsanız; "sözlük var mı?"

Kitapçı bekletmeden, "var/yok" diye cevaplar...

Amma,  sorsanız; İçişleri ve Dış İşleri Bakanlarına:

" Yurdumuza giren/çıkan kaç kişi..!? Kaçı in, kaçı cindir..!? Nerde, ne halt ederler..!? Ne alıp, ne satarlar..!?" deseniz;

 Soru, cevapsız döner:))

Yurt içi tam curcuna..!!

Afganlı, Suriyeli, Libyalı, Cezayirli, İranlı, Somalili, Ugandalı, Brezilyalı, Katarlı, Eritreli, Yemenli, daha bilmem nereli... Ne zaman, nerde girmiş..?!

Çıkmak bilmeyen güruh,

İpin ucu görünmez:))

Belirsizlik diz boyu..!?

Çete, mafya, eşkıya...!!

.. Ve Seri katil denen...

Işitlisi, İhvanlısı, Taliban azgınları, ÖSO'lu, PKK'lı, PYD'li, fing atan, fing atana...

Yani görünen o ki, sınır  kevgire dönmüş..!! Terörist kim, turist kim, belli değil..?!

Hasılı, belli değil..?!

Sevgili okurlarım,

"Namus dediğimiz Sınırların" haline bir bakar mısınız..!? Kevgirden beter mübarek..!! 

Keçeyi suya atmak, öteyi görememek bu mu yoksa ey miller..!!

*

Sevgili okurlarım,

6 masum vatandaşın yaşamından koparılmasına, 80'i aşkın vatandaşın yaralanmasına sebep olan bomba olayının İstanbul'daki terör olayında, iç güvenlik hususunda ihmal var mı, yok mu, hususunda, "dezenformasyon sopası" rağmen (?!) o günden bu yana ekranlarda tartışmalar hız kesmedi..!!

İçişleri Bakanı Soylu, "ön alma" babında aceleci ve acemice davranarak, teröristin İdlip'ten, daha sonra Afrin'den, o da olmadı Münbiç'ten girdiği yönünden açıklamalara taraf olmakla birlikte, yönünü ABD' ye çevirerek, "teröre imkan sağladığını ve her bakımdan desteklediği iddiasıyla,  "ABD'nin taziyelerini kabul etmiyoruz!" restini çekişiyle "ortaya karışık" lezzetinde (?!) adeta "yiğitlik" görüntüsü vermeyi de başardı..!?

Bu hususta, sosyal basında, muhalif gazetelerde ve ekranlarda haberlere bakayım derken, CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel'in demeci gözüme çarpıverdi...

Şöyle diyor:

 “Soylu kötü kriz yönetiyor, yaptığı yalan yanlış ve dezenformasyona varan açıklamaları güvensizliğe yol açıyor. Yani tam olarak  endişenin ve kaygının ortasındayız..! Kamuoyu araştırmalarında 'Türkiye'nin en büyük sorunu sizce nedir' denildiğinde,'  ekonomi, geçim sıkıntısı öne çıkmış olmasına rağmen, büyük can kayıpları, terör eylemleri, afetler veya maden faciaları, topluma geçim sıkıntısını dahi unutturur hal almıştır..!! Toplumun huzurunu, güvenini olumsuz yönde etkileyen, bilhassa da sınırların güvenliğinin sağlanması yönünde alınmış yanlış bir kararın ve en ufak bir ihmalin toplumda büyük tedirginlikler yarattığı asla göz edilemez..!!

 

Sevgili okurlarım.,

Özgür Özel işte böyle diyor...

“Sınır Namustur” deyip, ardından Türkiye'nin sınırlarının kevgire dönüşmesine, girenin çıkanın belli olmayışına, seyirci kalmak, devlette zaafa yol açmaz demek, öngörüsüzlüğün tezahürüdür..!!

Tekrar ifade etmek gerekirse; şu anda Türkiye'de kim var kim yok bilinmediğini, ülkeye gayri yasal yollarda giren bu yabancıların, bilhassa da büyük illerde çeteleştiklerini, ülke için tehdit oluşturacak hal aldığını, dikkatlerden uzak tutulamayacağını görmek gerek..!! Seçim sathı mahalline girildiği şu günlerin hassasiyetini öngörüp, çeteleşen ve sayıları her geçen gün hızla artan bu yabancıların, nerede, neyi, ne zaman, ne yapacakları yadsınamaz..!!

Hülasa, “Sınır Namustur” demekle yetinmenin zamanı değildir..!!

Tez elden, "SİNİR BOZAN SINIR MESELESİ..!!" nin  zaptırapt altına almakla birlikte, iç güvenliği tehdit eden ve ne idüğü belirsiz yabancı güruhtan arınmak milli bir görev olmuştur.

"Şimdiye kadar bu yönden yaşanmış olumsuzlukların ve milletçe ödenen ağır faturaların sorumlusu kim? "derseniz, vereceğim cevap sizin verdiğiniz cevaptır; yani;

“SORUMLUSU TÜRKİYE'Yİ 20 YILDIR YÖNETEN İKTİDARDIR!”

... Ve millet bunun muhasebesini, yaklaşan seçimlerde yaparken, sağlayın unutmamalıdır..!! VESSELAM..!!

Buradan bir kere daha, terör olaylarında, maden kazalarında ve afetlerde yaşamını yitiren tüm canlara rahmet dilerken, milletimize de baş sağlığı diliyorum... Ruhları ŞADOLSUN...

*

Sınır kevgir (!!) içerisi curcuna

Baykuş konmuş kalesinin burcuna

Şu Ülkemin ödenemez (?!) borcuna

"Ben kefilim" diyen kul kalmaz olmuş

 

Hasılı böyledir Ülkemin hali

"Göz yumanlar" nerden görsün (?!) zevali

Kimin varsa çeksin derim vebali

Ama, ulu divan kurulmaz olmuş