ŞU CAANIM ÜLKEMDE

  • Yazar :ALİ DAL
  • Eklenme Tarihi :17.01.2023 09:38

ŞU CAANIM ÜLKEMDE;  ALABİLDİĞİNCE "MOLLA KUŞATMASI...!?"

ÇALABİLDİĞİNCE "BEYTULMAL"..!?  OLABİLDİĞİNCE "İSTİSMAR"...!?

(BİRİNCİ BÖLÜM)

 

Bu cennet yurduma, bunca cefayı

Reva gören gözler, göremez olsun

Her kim ki, yok sayar, ahde vefayı

Elleri ağzına (!!) eremez olsun

 

Aydınlık dururken, zindan özleyen

Karanlık yerlerde (!!) fırsat gözleyen

İlmi öteleyen, (!!) gerçek gizleyen

Ortaçağ dünyası kuramaz olsun

 

Zeval uğramasın, milli ilkeme

Güzel günler yüz güldürsün ülkemde

 Hak, hukuk, adalet olsun bölgemde

Harami (!) ağını öremez olsun

 

Huzur, güven gerek vatandaşıma

Öfke hükmetmesin, gözle kaşıma

Leş kargası üşüşmesin, başıma

Çeteler, devranı (!) süremez olsun

ALİ DAL 15.01.2023 ANTAKYA/HATAY

 

Sevgili okurlarım,

Bu caanım Atatürk Türkiye'sinin, molla güruhunca bu denli kuşatılıp, bu denli talan edilip örselenişine ve en iyimser haliyle 50 yıl geri bırakılışına baktığımızda, Ülkemizin banisi, asrın dehası, eşsiz komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, o zaman, yani 2 Eylül 1925 tarihli kararname ile tekke ve zaviyeleri kapatıp, Ceza yaptırımı içeren,  677 sayılı yasa taslağını 30 Kasım 1925'te yürürlüğe koyuşundaki öngörüsüne hayran olmamak mümkün mü?

Bu nedenledir ki, Kuvvayı milliye ruhunu içselleştirmiş vatandaşlar olarak, aziz atamızın ve kahraman silah arkadaşlarının manevi huzurunda ebediyen sevgiyle, saygıyla, minnetle eğiliyoruz. Ruhları şadolsun...

 

Sevgili okurlarım,

Çağdaşlaşmayı hedefleyen devletin laikleşmesinde, İslam’ın Kuran ve Hadis gibi temel kaynaklar ışığında öğrenilip yaşanılmasında ve ülke içinde millî birlik ve bütünlüğün sağlanması yönünde. yapılmış yasal düzenlemeler, çok partili hayata geçildikten sonra, yani 2 Eylül 1925 tarihli kararname ile tekke ve zaviyelerin kapatılması kararında, 1 Mart 1950 gün ve 5566 sayılı yasa ile bir değişiklik yapılarak, Osmanlı padişahlarının, Mevlana, Yunus Emre, Hacı Bektaş, Barbaros, Mimar Sinan vs. gibi Türk büyüklerinin türbeleri ziyarete açılmıştır. Daha sonra, “Tekke ve Zaviyelerle Türbelerin Kapatılmasına ve Türbedarlıklarla Birtakım Unvanların Yasaklanmasına ve Kaldırılmasına İlişkin Yasa” 1961 ve 1982 Anayasalarında da "korunması gereken devrim yasaları” arasına alınmıştır.

*

Sevgili okurlarım,

Ama gelin görün ki,

Osmanlı'nın yıkılmasının ana sebeplerinden birini teşkil edip bu süreci adeta hızlandıran tekkelerin ve zaviyelerin, çok partili hayata geçilmesini takiben, "fırsat bu fırsat" diyerek her köşede ve her merdiven altında, mantar gibi çoğalan "cemaat görünümlü, ortaçağ özlemcileri'nin", "DİN ELDEN GİDİYOR, TÜRBANLI BACIMIZIN TÜRBANINA DOKUNDURTMAYIZ..!!" gibi sloganlarla ve enva çeşit iftiralarla, aydınlanmaya, çağdaşlaşmaya karşı açık veya gizi şekilde saldırılarına, kaldıkları yerden, devam ederek, ülkeyi tanınmaz eylediler..!!

*

ABD 2002 yılında ülkemizi işgal ettirdi.

Kimlere mi?

Kimler olacak, Elbetteki daT.C. kimliği taşıyan, fakat aslında fanatik Türk düşmanı olan mollalara!

"Siyasi hafız Erdoğan'ın, şiir okuması ve göstermelik kodese konulması ve mağdur yaratılmasına bu millet bayılırla..." başlayan Erdoğan'ın 20 yıllık siyasi serüveninde (!) zaman tüneline girip, "yaşadıklarınızı bir film gibi tekrar seyredin!"

Bu filmin senaristi olan ABD'nin yani CIA'nın bizi bizden daha iyi gözlemlemekte olduğunuzu göreceksiniz..!!

(DEVAMI YARIN)