TARİH CAHİLLİĞİ, AHDE VEFASIZLIK, ALİ ERBAŞ VE ZEHİR KUSAN İMAMSILARI

  • Yazar :ALİ DAL
  • Eklenme Tarihi :30.08.2022 10:46

 

Ahde vefasızlar, hainler, puştlar

Uzak dursun, din alanlar, satanlar

Tarih cahilleri, boş oğlu boşlar

Uzak dursun, kabahate batanlar

 

Sarıkla, cüppeyle hinlik gizleyen

Üfürükte şeytan, cinlik gizleyen

Cehalette  hep hainlik gizleyen

Uzak dursun, Yezit yolu tutanlar

 

Ettiği yemini unutan mebus

İnsan sıfatıyla, saldıran kuduz

İstismarcı, zındık, müfteri, deyyus

Uzak dursun, bize çamur atanlar

 

Şüpheli abdestle, huzura duran

Hinlik düşünerek, secdeye varan

Mayası bozuğa neylesin Kur'an

Uzak dursun haram yeyip yutanlar

Eyyy Sevgili okurlarım..!

.. Ve Eyyy Mütedeyyin  milletim..!

Sizleri bilemem ama, Rabbini aracısız hissetmek; milli, dini ve tarihi değerleri dokularına kadar özümsemek varken; sarık ve cüppe kılıfına bürünen, sözde kanaat önderi geçinen  ve İslam'ı dibine kadar siyasallaştıran dinci güruhun, dur durak bilmeksizin sürdürdükleri sapkınlıklarından, istismarlarının ve hezeyanlarından iğrenir oldum..!!

Bu hususta toplumda artan orandaki rahatsızlıklarını ve şikayetlerini; idrakden ve insaftan yoksun bu aymaz güruh, sürdürme cesaretini kimden, kimlerden veya nereden aldığı hususunun aynı noktayı işaret etmesi; oldukça düşündürücü, oldukça tehlikelidir..!!

Yani örselenen ve istismar edilen İslam, Kuran, Mabet, mescit, inanç, itikat, bu dinci güruh elinde bizar durumda..!!

Peki, 8 bakanlık toplamı bütçesi olan, 100 bin camiyi, 100 binlerle ifade edilen teşkilatıyla, devasa tesis ve teşekkülleriyle, zırhlı makam araçlarıyla ense ve göbek geliştiren Diyanet ne işle meşgul sizce..??!!

Bu suale verilecek en kestirme cevap;

"ezan, Kur'an, namaz, niyaz. türban, takke, cüppe, sarık" diyerek inanç algısı üzerinden siyaset yapmaya odaklı Erdoğan'dan hiç ayrılmayan ve "yapışık kardeşleri" oynayan Diyanet Başkanı Ali Erbaş, siyasi figürün parçası olmaktan elbette ki dine, diyanete zaman bulamayacaktır:))?!

Eyvah ki, eyvah..!!

Yani sevgili okurlarım,

Aziz vatandaşlarım,  Osmanlı'nın tükenmişliğini fırsat bilen işgalci küresel güçlere karşı harekat başlatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, kurtuluş ve özgürlük meşalesini yaktıklarında, kuvvayı milliye ruhu ile duruş sergilediklerinde, "Ben de varım" diyerek, onların yanında yer alan ilk Diyanet Başkanı Merhum Mehmet Rıfat Börekçi'nin ortaya koyduğu mili ve kararlı duruşu; günümüzün "Diyanet, siyaset" figüranı olmaktan başka şey düşünemez hale gelen mevcut Diyanet Başkanı Ali Erbaş'tan göremedik..!

Adeta "sahibinin sesi" olmaya kurgulanan, istibdatçı Abdülhamit'in ve İnanç kapitalisti Erdoğan'ın, Mabetler ve politik hutbeler temsilcisi olmaktan  görünüyor..!!

Sevgili okurlarım,

.. Ve Saygıdeğer vatandaşlarım,

Malumunuz, dün 26 Ağustos'ta ve günlerden Cuma idi..  Yani, 1071 Malazgirt'in ve 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin ve Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolun başlangıç tarihiydi...

Ayasofya'nın ibadete açılması programında, minbere "kılıçlı-kalkanlı" çıkıp, adeta hakarete önceden ayarlı (?!) bir şekilde, canları pahasına bu ülkeyi ve bu Cumhuriyeti bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ve silah arkadaşlarına kin kusarcasına (!!) lanet okuyabilen (?!) Ali Erbaş ve öğütledikleri (!!) malum imamlarıyla birlikte; Malazgirt'e ve Alpaslan'a yer verirken; her zaman olduğu gibi dünkü aynı Cuma hutbesinde de Mustafa Kemal Atatürk'e ve silah arkadaşlarını yok sayma talihsizliğini ve nankörlüğünü gösterip rahmet okuma basireti göstermemişlerdir..!!??

Bu ne kin..!!

Bu ne tarih cahilliği..!!

.. Ve bu ne vefasızlık..!!

YAZIKLAR OLSUN..!! YAZIKLAR OLSUN..!! YAZIKLAR OLSUN..!!

Dünkü kusurlu, eksik, kasıtlı hutbeye yurt genelinde tepkiler artarak devam ediyor..!!

 İŞTE BAZI TEPKİLER:

* Diyanet İşleri Başkanlığı, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Malazgirt Zaferi konulu cuma hutbesinde geleneğini bozmadı ve yine Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’e yer vermedi..!!

* İmama tepki: "Atatürk'ü niye anmıyorsunuz"

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ı eleştirdi: “İnsanlar Cuma namazına gitmez oldu.” Ümit Özdağ'ın camide hutbe okunurken Atatürk'ü anmayan imama tepki gösterdiği görüntüler ortaya çıktı..!!

* Diyanet İşleri yayımladığı mesajda Atatürk'ü andı, cuma hutbesinde adını geçirmedi

Hazırlanan hutbede, Kurtuluş Savaşı'nda yer alan şehitler, gaziler ve devlet büyükleri anılırken, Atatürk'ün ismine yer verilmedi..!!

 SİNAN OĞAN:

* Cumhuriyet tarihi boyunca böyle rezil bir görüntü olmamıştır! Camilerimizi, Cami cemaatimizi düşürdüğünüz duruma bakın! Ey Diyanet, Mustafa Kemal Atatürk ve Türk milletinin adının hutbelerden çıkarılması için nasıl bir kin içindesin? Vergimden hakkına düşen maaş #haramolsun !

* Diyanetin 30 Ağustos hutbesinde Zafer var, kurucusu Atatürk yok!

Bu ne menem tarih cahilliği..??!!

Nasıl bir bağnaz kindarlığı..??!! ¯

.. VE NASIL BİR AHDE VEFASIZLIK..??!!

Yazıklar olsun..!!