2023’ÜN SİNEMA FİLMLERİNİ KAÇIRMAYIN

  • Yazar :Mehmet MISIRLI
  • Eklenme Tarihi :28.01.2023 01:36

 

Yeni yılla birlikte bir çok yeni yapım sinema filmi de vizyona girecek. Her biri çok değerli olan oyuncuların oynadığı ve ünlü yönetmenler tarafından yapılan sinema filmleri her yaştan seyirciye hitap edebilecek filmler.

2023’te  birçok sinema filmi bizimle beyaz perdede ve dijital platformlarda buluşacak. Kimileri daha önce çekilen ve efsaneleşen kimileri de yepyeni yapımlar olan bu filmler, farklı türleriyle, içerikleriyle, hikayeleriyle hemen her yaştan seyirciye hitap edecek. 2023 yılı boyunca izleyebileceğimiz en iyi yapımlardan bir seçkiyi senin için hazırladık. Şimdiden iyi seyirler diliyoruz.

A Man Called Otto: Türkçeye “Hayata Röveşata Çeken Adam” olarak çevrilen ve başrolünde büyük oyuncu Tom Hanks’in oynadığı film, Fredrik Backman’in aynı isimli romanından uyarlanmış bir yapım. Emekli ve oldukça huysuz bir adamın hayat hikayesini konu eden filmin yönetmen koltuğunda Marc Forster oturuyor. Eşini kaybeden ve gününün büyük kısmını onun mezarı başında geçiren Ove’un hayatını yansıtan film, bu huysuz ihtiyarın yeni komşuları ile farklı bir ilişki kurması üzerine odaklanıyor.

Megan : Gerard Johnstone imzalı ve başrollerinde Allison Williams, Violet McGraw ve Ronny Chieng’in oynadığı Megan, korku-komedi tarzında çekilen bir film. M3gan isimli oyuncak şirketinde çalışan bir robotik mühendisin hikayesini konu alan film, gerilim öğeleri ile öne çıkıyor. Mühendisin yakın zamanda yetim kalan yeğeni için tasarladığı bir robotun kız ile duygusal bağ kurmaya çalışmasına odaklanan yapım, dijitalleşmenin ve robotların yarattığı dünyanın öteki yüzünü de gösteriyor. Filmin senaryosunda ise American Horror Story ve Marvel’s Luke Cage gibi yapımları kaleme alan Akela Cooper'ın imzası var.

Babylon: Bu yıl vizyona girecek ve sinemaseverlerin merakla beklediği yapımlardan bir diğeri de Babylon. 1920’lerin Hollywood’unda geçen bir dönem filmi olan yapımın başrolünde ünlü ve usta oyuncu Brad Pitt yer alıyor. Margot Robbie ve Tobey Maguire’ın Pitt’e eşlik ettiği yapımda eğlence dünyasının arka planında yaşananlar konu ediliyor. La La Land ve Whiplash’in yapımcılarından çıkan film, sinemaya yeni bir soluk olacak gibi duruyor.

Ant-Man and the Wasp: Quantumania: Marvel dünyasının en minik ve sevilen karakterlerinden biri olan Ant-Man’in yeni filmi olan “Ant-Man and the Wasp: Quantumania” serinin yeni filmi olarak dikkat çekiyor. Yönetmen koltuğunda daha önceki filmleri de çeken Peyton Reed’in oturduğu yapım, bu kez iyice küçülen kahramanların kuantum alemine yaptıkları yolculukları konu ediyor. Yine çok eğlenceli ve fantastik bir yapım sinemaseverleri bekliyor.