KOT FARKI!

  • Yazar :Murat Mutlu
  • Eklenme Tarihi :02.06.2022 11:16

Nedir diye bir kafa yorayım dedim.

Araştırdım, bir kez daha araştırdım.

Olmadı, bu kez Açık Hava Cezaevi’ne gittim.

Acaba bir benzerlik var mı diye!

Kuşbakışı bile baktığınızda karşınıza muhteşem bir manzara çıkıyor.

Dağları görüyorsunuz en azından.

Fakat eski Atatürk Stadı’nın yerine yapılması planlanan Millet Bahçesi Projesi gerçekten akıl almaz bir durumla karşı karşıya.

Hiçbir Sivil Toplum Kuruluşu projenin nasıl yapılacağından haberi yok!

Millet Bahçesi Projesi neden kamuoyu ile paylaşılmaz akıl erdirmek inanın çok güç.

İçerisinde neler yapılacak, neler konulacak bilgi yok!

Şu anda çalışması devam ediyor.

Fakat teknik olarak düzeltimle imkanı var iken, böylesine bir proje nasıl olur da kot farkı! düzeltilmeden duvarları yapılır?

Bunun için düşünüyorum da inşaat mühendisi, çevre mühendisi veya mimar olmaya gerek yok.

Oradan geçtiğiniz zaman kot farkı yüzünden resmen insanların cezaevini andıran kötü bir görüntü ile karşı karşıya kalıyorsunuz.

Acaba düşünüyorum da bu projeyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan görse, buna ne der?

Eğer ki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hayata geçirilen Millet Bahçesi Projesi böyle ise bir kez daha yanlış yapılan işler var demektir.

Ya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kendi partilileri ya da emrindeki bürokratlar tarafından kandırılıyor, ya da bu işi yapan TOKİ yetkilileri işinin ehli değil?

Nihayetinde kentin merkezi yerinde bulunan alan üzerinde yapılacak olan Millet Bahçesi hakkında Ak Parti Hatay Milletvekili Av. Sabahat Özgürsoy Çelik bir açıklama yaptı.

Bilgilendirme için buradan teşekkür ediyorum.

Fakat bu bilgilendirme içerisinde “KOT FARKI” nedir, neyi işaret eder! Ondan bahsetmemiş.

Sadece yapılan yüksek duvar ve korkulukların vatandaşların Millet Bahçesi’nden faydalanmasını engelleyecek amaçla yapılmadığını, teknik olarak yüksekliğinden kaynaklı olduğu için yapıldığını söyledi.

Devamında ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

Bu sütunlardan Ak Parti Hatay Milletvekili Av. Sabahat Özgürsoy Çelik’e seslenmek istiyorum.

Kot farkı dediğiniz teknik, yapılmadan önce daha düzeltilerek estetik bir görünüme kavuşturulamaz mıydı?

Kot farkı dediğiniz teknik, bu alanda aktif olan Mimarlar Odası, İnşaat Mühendisleri Odası ve Çevre ile ilgili Sivil Toplum Kuruluşları’nın görüşleri alınarak düzeltilip yapılsa daha güzel olmaz mıydı?

Kot farkı dediğiniz teknik, sizler oradan geçtiğiniz zaman yol güzergahında kafanızı batıya doğru çevirdiğiniz zaman gözünüzün önüne gelen o görüntü daha güzel olamaz mıydı?

Kot farkı dediğiniz teknik, yetkili birimleri harekete geçirerek bakanlık talimatı ile Antakya’nın adına yakışır, daha doğrusu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adına yakışır bir şekilde olamaz mıydı?

Hatay’da yapılan bazı hizmetleri her ne kadar alkışlıyor isek, yeni yapılacak olan hizmetlerde görülen eksiklikler yapım aşaması bitmeden düzeltilme imkanı var iken gündeme getirerek pozitif eleştiri ile gündeme getirmeye devam edeceğiz.