BAY BAY OLMAYALIM DA!

  • Yazar :Yaser ÇAPAROĞLU
  • Eklenme Tarihi :06.07.2022 08:47

Süper Ligin 2022-2023 futbol sezonu fikstür çekimiTürkiye Futbol Federasyonu Hasan Doğan tesislerinde gerçekleştirildi. Atakaş Hatayspor’u temsilen fikstür çekimine katılan sayın yönetici öyle bir kura çekti ki, Bordo-Beyazlılar ilk haftayı BAY olarak geçirecek.

BAY kelimesi nedense beni karamsarlığa itti. Hani bir yerden ayrılırken BAY-BAY deriz ya, işte öyle kötü bir düşünce zihnimi kapladı. Yüreğimi baskı altına aldı. İnşallah Süper lige Bay-BAY demeyiz diye kötü bir öngörüde bulundum kendi kendime. Çoğu zaman kendi kendime yaptığım ve kimseyle paylaşmaya cesaret edemediğim bu tür öngörüler öngörülerim tutar. B beni daha da korkuttu.

Sonra da bu öngörüm inşallah tutmaz dedim kendi kendime. Böyle kötü bir düşünceye kapıldım diye kendi kendimi tokatlayasım geldi.

Ne olur Süper lige Bay-Bay demeyelim. Çünkü süper ilgin havası bir başka. 3. lige, 2.lige, 1. lige hiç benzemiyor. Bu liglerin hepsinde Atakaş Hatayspor’u izledim. Hepsinin havasını bilirim. Ama dediğim gibi süper ligin havası bir başka.

Ve sadece Atakaş Hatayspor bu havayı solumuyor, biz basın mensupları, taraftarlarımız, kısacası tüm şehir soluyor. Bu sene rakip takım seyircilerinin deplasman yasağı da kalktı. Antakya’da oynanacak olan karşılaşmalarda esnafından turizmcisine kadar irili ufaklı tüm esnafımız kazanacak. Ne 3. ligde, ne 2. ligde, nede 1. ligde böyle bir kazanç var.

Ne olur Atakaş Hatayspor’umuza dağın orası burası demeden sarılalım, kucaklayalım. Hep birlikte kazanalım. Çünkü bu kulüp süper ligde kaldığı sürece kazanmaya devam edeceğiz. Maddi manevi yanında duralım. Çok geç olmadan kenetlenelim. Çünkü Atakaş Hatayspor’u süper ligde mücadele ettiği ilk sezondan daha zor bir başlangıç bekliyor.

Hatırlayın süper lie çıktığımız ilk sezonu, ilk hafta bir önceki sezonun şampiyonu Medipol Başakşehir ile karşılaşmıştık. Selim Ilgaz’ın attığı Hatayspor’un tarihine geçen süper ligdeki ilk golümüzü, ardından Fenerbahçe ile 9 kişiyle kora kor mücadele edip 1 puan kopardığımızı. Nasılda sevinmiş coşmuştuk. Çünkü Süper lige isimsiz bir teknik adam ve isimsiz futbolcularla 4 puanla başlamak kimsenin harcı değildi.

Ama bu sezon başka. İlk haftayı BAY geçirerek sezona puansız başlamayı garantiledik. Ardından Trabzon. Aman Allah’ım geçen sezonun şampiyonu taş gibi bir takımla deplasmanda karşı karşıya geleceğiz. Tabi ki teknik kadromuza ve futbolcularımıza güveniyoruz. Ama transferlerini istediği gibi yapan, teknik adama ve Mame Diouf, Ruben Riberio, adama Traore gibi Hatayspor’da yıldızı parlayan futbolcuların yerini doldurmuş bir Atakaş Hatayspor’a güvenimiz tam.

Dediğim gibi her şeyi ile lige hazır olan bir Hatayspor’a.

Bir düşünün lütfen sezona puansız başlıyorsunuz. Ardından Trabzonspor’a mağlup oluyorsunuz ve iki haftada 0 puan çekiyorsunuz. Moral motivasyon sıfır, zaten kırılgan olan taraftarlarımız mırıldanmaya başlıyor. Ligin 3. haftasında Gaziantep ile Antakya’da sezonun ilk maçını oynayacağız. Geçen seneye göre daha iyi bir Gaziantep ile ve ardından geçen sezon ligin ikinci yarısında müthiş bir çıkış yakalayan Kasımpaşa ile deplasmanda oynayacaksınız. İnanın bu  rakipleri gözümde büyütmüyorum. Sadece en kötüsünü düşünüyorum. İlk 4 paftayı puansız kapattığımızı bir düşünsenize.

Bütün bunları bana düşündüren aslında giden futbolcularının yerlerinin halen doldurulmamış olması. Ligin başlangıcına şurada 1 ay kaldı. Ama şöyle Rayane Aabid dışında taraftarları heyecanlandıran beklentileri artıran bir futbolcu henüz ortada yok. Ne iyi bir atanımız var, nede iyi bir tutanımız var. Geç kalıyoruz geç. Anlıyorum bu sezon maddi olarak çok zor geçecek. Anlıyorum bu şartlarda kulüp yönetmek çok zor. Anlıyorum tüm takımlar için çok zor bir sezon olacak. Ama şunu da sakın unutmayın koca bir şehrin kaderi elinizde.

Hani herkes kazanacak dedik ya. Bu kazancı insanımızın elinden almayın. İki sezondur mucizeler yaşatıyorsunuz. Artık Süper ligin yabancısı değilsiniz, bu piyasanın yabancısı hiç değilsiniz. Konuşturun artık tecrübenizi. Çok geç kalmadan.Bu şehrin kaderiyle oynayacak bir takımla sahaya çıkmayın. Önce kaleciyi bitirin. İyi bir tutanınız olursa maça 1-0 öde başlayacağınızı unutmayın. İyi bir atan bulun ve gerisini gençlere bırakın… Emenim ki bu takım yine uçar. Yeni bizleri mutlu eder.

Sizden tek ricam, bu yazının ilk satırlarında kapıldığım düşüncelerimi boşa çıkartın. Atakaş Hatayspor BAY başladığı lige sazon sonunda BAY-BAY demesin. Beni muhçup edin utandırın. Siz yöneticilerimizden tek isteğim bu…Unutmayın iki yıldır başardık yine başarabiliriz. Yeter ki siz bahanelere sığınmadan transferlerde elinizi çabuk tutun.