ÇOK GEÇ OLMADAN

  • Yazar :Yaser ÇAPAROĞLU
  • Eklenme Tarihi :07.09.2022 12:36

 Yeni sezon başladı üzerinden 5 hafta geçti, ama Atakaş Hatayspor’da tık yok. Geçtiğimiz iki sezona oranla bu sezon süper lige çok kötü bir başlangıç yapan Bordo-Beyazlılar adana Demirspor karşısında ilk puanını almanın buruk sevincini yaşadı. Buruk diyorum çünkü adana Demirspor beraberlik golünü uzatmalarında uzatmasında attı.

 

Sonuç olarak geride kalan 5 haftada oynadığı 4 maçta 1 puan hanesine yazdıran Atakaş Hatayspor, ligin dibine iyice yerleşti.

Evet henüz ligin başı. Evet şimdiden bir yargıya varmak hiçbir şey anlam ifade etmez.

AMA…

Aması var işte…

Aması olan bir şey de hiç kimseye güven vermez.

Bu takım küme düşebilir mi?

Düşebilir.

Peki ne yapılmazsa küme düşer?

TRANSFER…

Peki transfer yapmak için acaba neyi bekliyoruz…

Transfer döneminin kapanmasına şurada günler kaldı. Biz ne yapıyoruz halen havanda su dövüyoruz. Ama günler geçiyor. Günlerin ardından haftalar. Tam 5 hafta geçti. Kaybedilen puan sayısı 11 yazık değimli.

Tüm spor kamuoyunun gördüğünü, yönetim görmüyor mu? Görüyor ki bir forvet bir orta saha daha transfer edeceğiz, diyorlar.

Peki ne zaman. Atı alanın Üsküdar’ı geçtikten sonramı. Bu takım küme düşerse vallahide billahide yazık olur. Hatay’ın geleceği elden gider.

Ama kimin umurunda ki…

Taraftar bas bas bağırıyor. Bizler sütunlarımıza neler olacağını taşıyoruz. Çıkarabildiğimiz kadar gürültü çıkartıyoruz. Nafile, ne duyan var, nede sesimize kulak veren.

Asla oynayan futbolculara haksızlık yapmak istemem. Onlar ellerinden gelenin en iyisini yapıyorlar. Ama kapasiteleri bu. Hatta bazen kapasitelerinin üzerine çıkıyorlar. Adana Demirspor maçında olduğu gibi.

Sezon başında dünyaları alan Adana Demirspor’a özellikle ilk yarıda göz açtırmadılar. Milyon dolarlık futbolculara karşı mücadele ettiler ve çok para harcamanın futbolda işe yaramadığını bir kez daha gösterdiler. Ama yetmedi. Çünkü ortada kulübe farkı vardı. Adana Demirspor kulübe farkını çok iyi değerlendirdi ve kötü oynadığı maçta Atakaş Hatayspor’dan 1 puanı kopardı.

Peki Serkan Özbalta ne yapsın. Adam elindeki malzemeyi en iyi şekilde değerlendirip elinden geleni yapıyor. Evet yeterliliği tartışma konusu.

Ama yeterli olup olmadığını ölçecek derecede bir kadroyu teslim edemedik ki Özbalta’ya. Özbalta’yı göndermek kolay. Peki ya sonrası. Gelecek teknik adam, bu eksik kadroyu alıp uçurabilir mi?

Futbolun en değerli şeyi gol değil mi?. Bizim daha forvetimiz bile yok.

Eskileri konuşmayı hiç sevmem. Futbol dünyasından kimler geldi kimler geçti.

MAME DİOUF…

Yerini dolduramadık. Elbette ki bir gün gidecekti. Bizim hatamız, o hep kalacakmış gibi hareket etmek. Giderse ne yaparız diye plan yapmadık. O giderse onun yerini şu futbolcuların biriyle doldururuz demedik. Hazırlık kampı başladı geçti iki ay, ardından 5 hafta geride kaldı. Bir ayda buradan geçti. Hala bir forvet alamadık. 10’un üzerinde transfer yapıldı. Aralarında bir forvet yok.

İlk almamız gereken futbolcuyu sona bırakarak, Atakaş Hatayspor’un sonunu hazırladık. Sonuç elde var sıfır.

Şimdi yine birkaç forvetin ismi geçiyor. Onursal Başkan Lütfü Savaş, “Bugün yarın imza attıracağız” diyor.

BEKLİYORUZ.

Tam 3 aydır beklediğimiz gibi yine beklemedeyiz. Bu takım transfere ihtiyacım var diye bas bas bağırırken, Teknik Direktör Serkan Özbalta, yeni gelecek arkadaşlarla oyunumuz değişecek derken biz hala bekliyoruz.

Beklerken her geçen hafta kan kaybediyoruz. Geçen 4 haftada 1 puan. Tam 11 puan kayıp. Olacak iş değil.

İşimiz inşallaha, maşallaha kalmış gibi görünüyor. Çok yazık çok.

Çok geç olmadan gereken yapılmalı.