HATAYSPOR’A SADECE BAHAR GELDİ

  • Yazar :Yaser ÇAPAROĞLU
  • Eklenme Tarihi :11.10.2022 09:38

Süper lige kötü bir başlangıç yapan Atakaş Hatayspor, yeni hocası Volkan Demirel ile birlikte 2’de 2 yapmanın mutluluğunu yaşıyor. Volkan hoca öncesi oynadığı 6 karşılaşmada 1 beraberlik ve 5 yenilgi alan Bordo-Beyazlılar ilk haftayı da bay geçirmişti.

 

Kısacası Atakaş Hatayspor çok kötü bir durumdaydı. Yönetim birazda taraftarında baskısıyla kan değişikliğine gitti ve Türk futbolunda iz bırakan kalecilerden biri olan Volkan Demirel’i göreve getirdi. Volkan hoca ile Hatay’ın, Hatayspor’un havası değişti. Volkan hocanın gelmesini herkes baharın habercisi olarak baktı. Volkan hocaya inandı, güvendi ve gördüğü her yerde sevgisini ona olan inancını bire bir gösterdi.

Ve sonuç…

Sivas ve Alanyaspor galibiyeti. Atakaş Hatayspor bu sezon ilk defa 2’de 2 yaptı. Her iki maçta da Volkan hoca takımını akıllı oynattı ve 2 maçta 6 puanı topladı.

Bordo-Beyazlı taraftarlarda Volkan hocaya olan sevgisini, ilgisini ve inancını Alanya maçında tribünlere gelerek gösterdi. Süper ligde geçen 2 başarılı yılda 4 büyükler ve adana Demirspor maçları hariç yeni Hatay stadı bir Anadolu takımı ile oynanan karşılaşmada bu kadar kalabalık taraftar topluluğunu görmemişti. 10 bine yakın bordo-beyazlı taraftar tribünlere gelerek Süper Ligde hiç olmadığı kadar takımına sahip çıktı. Ve karşılığını da 3 puan olarak aldı.

Kısacası Atakaş Hatayspor Volkan Demirel ile yakaladığı havayı arkasına alarak 2’de iki yaptı. Hemde kadro zaafiyetine rağmen.

Yakalanan hava ve alınan galibiyetlerle birlikte Hatayspor’a sadece bahar geldi. Kara kıştan kurtuldu. Sadece bahar geldi diyorum, çünkü Atakaş Hatayspor hala tehlikeli bölgede. Yani 9. Hafta geride kalırken, küme düşme adayları içerisinde, buradan kurtulmak içinde aynı birlik ve beraberliğin artarak devam etmesi lazım. Özellikle kendi sahamızda oynayacağımız maçlarda.

Hemde artarak devam etmeli ki Volkan Hoca Alanyaspor maçında taraftarlara desteklerinden dolayı teşekkür ette ve ekledi, “Tribünler daha çok dolmalı” dedi.

Evet daha çok dolmalı. Artık bu şehir bu takımına sahip çıkmalı. Gelen her takım burada baskıyı iliklerine kadar hissetmeli. Ayakları titremeli. Sahada futbolcular, tribünde taraftarlar rakibe nefes aldırmamalı. Volkan hocanın dediği gibi ancak bu şekilde başarıya giden yol kısalır ve Atakaş Hatayspor bu zor durumdan kurtulur.

Yazdığım gibi hala atakaş Hatayspor için hala tehlike çanları çalıyor. Bu hafta Fatih Karagümrük deplasmanı, ardından Beşiktaş maçı Hatay’da. Arada birde Ziraat Türkiye Kupası maçı var. Düzcespor ile oynayacağız.

Bunların hepsi zor dönemeçler. Bana göre Fatih Karagümrük takımı bu ligin pimi çekilmiş el bombası. Kime patlayacağı belli değil.  Bunun en güzel örneği bu hafta oynadığı Fenerbahçe maçı. Bu maça kadar 7 maçta 9 gol atan Karagümrük Fenerbahçe gibi bir takıma 4 gol birden attı. 7 maçta attığı 9 golün yarısını Fenerbahçe’ye atarak ne kadar tehlikeli bir takım olduğunu gösterdi.

İstanbul’da da işimiz hiçte kolay olmayacak. Oynayacağımız her maçta olduğu gibi. Bu yüzden ayaklarımız yere basarak devam etmemiz şart. Oynayacağımız her maça final havasında bakarak, moral ve motivasyonumuzu koruyarak. Çünkü bundan sonra oynayacağımız her maç bizim kurtuluş maçımız olacak.

Volkan hoca ve ekibine güvenimiz sonsuz. O Hatay’ı, Hatay’da onu çok sevdi. Bir hocanın bir şehrin ve takımın havasını nasıl değiştirir hep birlikte gördük. Çünkü ona karşı büyük bir inanç var. Atakaş Hatayspor’un onunla başarılı olacağına herkes inanıyor.

Bu inanç hiçbir zaman bitmemeli. Bitmesine izin verilmemeli. Bunu yapacak olan da yine Volkan hoca ve talebeleri. Onlar iyi oldukça takıma olan sevgi ve ilgi artacaktır. Alanya maçındaki tribünler çok net gösterdi.

Tehlikeli bölgeden bir an önce kurtulup, yukarılara tırmanmak için yukarıda da yazdığım gibi özellikle kendi sahamızda maç kaybetmememiz gerekiyor. Geçen 2 sezon gibi Hatay deplasmanı 4 büyükler dahil tüm takımlara korku vermeli. Bunu başaracak gücü, birlik ve beraberliğe sahibiz.

Galibiyet odaklı bir takım oluşturduğu için Volkan hoca ve ekibine teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

Gerçekten de galibiyetleri özlemiştik. Özlemimizi giderdik. Ama unutmayın Atüakaş Hatayspor’a sadece bahar geldi. Daha güneşli ve güzel günleri yakalamak adına bu birlik ve beraberliği devam ettirmemiz şart.