11 MAHALLEDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

  • Eklenme Tarihi :13.04.2022 | 10:31
  • Muhabir :

Hatay Büyükşehir Belediyesi su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), Antakya ilçesinde atık su hattı olmayan mahallelerin altyapı ihtiyacının karşılanması için çalışmalarını sürdürüyor.

11 MAHALLEDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Atık suları arıtmak üzere yaşam alanlarımızdan tahliye etmek, doğayı ve çevreyi korumak için 'Antakya 2. Kısım Muhtelif Mahalleler Kanalizasyon Şebekesi İnşaatı'nda çalışmalarına özveri ile sürdüren HATSU, 155 km yapılacak atık su hattı imalat çalışmasının 58 km’sini tamamladığını açıkladı.

Alahan, Anayazı, Üçgedik, Alazı, Üzümdalı, Oğlakören, Ürgenpaşa, Zülüflühan, Derince, Dikmece ve Büyükdalyan mahallelerinde çalışmaların devam ettiğini HATSU, deşarjı sağlanacak atık suların Antakya(Serinyol), Küçükdalyan-Narlıca Mbr(Membran Biyoreaktör) Teknolojili ve Defne Turunçlu atık su arıtma tesislerinde arıtılacağını ve derelere temiz şekilde deşarj edileceğine dikkat çekti.

Çalışma kapsamında 49 iş makinesi ve 107 personelin görev yaptığını açıklayan HATSU Genel Müdürlüğü, çalışmalar sayesinde atık suların artık çevreye ve Asi Nehri’ne zarar vermeyeceğini vurgulayarak, altyapı ihtiyacı bölgeler için proje üretim çalışmalarının sürdüğünün altını çizdi.

Altyapı çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükdalyan Mahallesi Muhtarı Tarık Kosunan, yapılan hizmetlerden ötürü Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş ve ekiplerimize teşekkür etti. (Haber Merkezi)

Haberin Videosu