ÇARESİ BULUNURMU BİLİNMEZ!

  • Eklenme Tarihi :13.09.2023 | 13:46

ÇADIRDA YAŞAYAN DEPREMZEDELER ZOR DURUMDA!

ÇARESİ BULUNURMU BİLİNMEZ!

Yaz ayları içerisinde biber sıcakları olarak bilinen Eylül ayında Hatay’ın Defne İlçesi’ne dün akşam saatlerinde yağan aşırı yağışlar çadırda kalan depremzedeleri zor durumda bıraktı.

Hatay’ın Defne İlçesi’nde meydana gelen aşırı yağışlar çadırda kalan depremzedeler zor anlar yaşattı. 6 Şubat’ta meydana gelen depremin 7’nci ayını geride bırakmanın ardından hak sahibi olan vatandaşların halen çadırda kalması ailelerin yüreklerini dağlamaya devam ediyor. Dün akşam saatlerinde meydana gelen aşırı yağışlar sonrasında çadırda kalan depremzedelerin ne yapacakları belirsizliğini korurken, yağışlardan korunmak için ayakta kalarak yağmurun dinmesini beklemekten başka çare kalmadığı gözler önüne serildi.

KONTEYNER NEDEN VERİLMİYOR!

6 Şubat’ta meydana gelen deprem sonrasında evleri ağır hasarlı olan vatandaşların kendi evleri önünde kurdukları çadırda yaşam savaşı verdiklerini belirten depremzedeler, “6 Şubat’ta meydana gelen depremde evlerimiz ağır hasarlı olarak yıkılmayı bekliyor. Burada bazı komşularımızın da evleri yıkıldı. Konteyner talebimizi herek kaymakamlığa, gerekse AFAD’a bildirdik. Bize konteyner göndereceklerini söylediler. Fakat ne gelen var, ne de giden. Yağmur yağdığı zaman adeta çocuklarımızla birlikte ne yapacağımızı bilmiyoruz. Buradan yetkililere sesleniyoruz. Önümüzde bir kaç gün sonra kış mevsimi gelmek üzere. Hak sahibi olan kişilere ve çadırda yaşayan depremzedelere bir an önce konteynırlarımızı verin!” Diyerek yetkilileri duyarlı olmaya davet ettiler. (HASAN EROCAK)

 

Haberin Videosu