HATAY'DA EĞİTİME HAYIRSEVER DESTEĞİ

  • Eklenme Tarihi :25.05.2024 | 14:01
  • Muhabir :Haber Merkezi

HATAY'DA EĞİTİME HAYIRSEVER DESTEĞİ

Ülkemizin ve bölgemizin sektöründe öncü isimlerinden biri olan Özmirioğlu Pamuk Yağ Küspe Sanayi ve Ticaret Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Selim Mirioğlu, Defne ilçesine bağlı Yeşilpınar Mahallesinde okul yapımı protokolüne imza attı.

Okuduğu okulun depremde yıkılması üzerine yapımını üstlenen İş insanı Selim Mirioğlu, “Doğup büyüdüğümüz, anılarımızın ve değerlerimizin bulunduğu Yeşilpınar’da çocuklarımızın okulsuz kalması düşünülemez. Yıllar önce mezun olduğum okulun, depremde yıkılmış olması beni fazlasıyla üzdü. Ailemin ortak kararı ile böyle bir yatırım yapmayı Hatay Valimiz sayın Mustafa Masatlı’ya ilettik. Yakın ilgilerinden ve teşviğinden dolayı sayın Valimize şükran borçluyuz” dedi.

Hatay Valisi Mustafa Masatlı Başkanlığındaki okul yapım protokol imza töreninde konuşan Vali Masatlı da, Hatay’da ihtiyacı hissedilen eğitim kurumlarına katkı yapanların sayıca artmasını dileyerek, “Eğitime yapılan yatırım, geleceğin aydınlık Türkiyesi için yapılan yatırımlardır. Eğitim, Hatay’ımıza nefes oluyor. İlimize hayırlı olsun. Hayırseveri bol olan ilimizde bu yönde atılan adımlar, diğer iş insanlarımıza örnek olsun. Allah hayırlı kazançlar versin” ifadesini kullandı.

Özmirioğlu Pamuk Yağ Küspe Sanayi ve Ticaret Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Selim Mirioğlu’nun, Defne ilçesine bağlı Yeşilpınar Mahallesinde yaptıracağı betonarme okul 8 derslikli olarak planlandı.