Kabak Tatlısında Lezzet ve Şifa Bir Arada - Hatay Söz Gazetesi

Kabak Tatlısında Lezzet ve Şifa Bir Arada

  • Eklenme Tarihi :11.07.2024 | 10:50
  • Muhabir :Haber Merkezi

Kabak Tatlısında Lezzet ve Şifa Bir Arada

Kabak, yüksek miktarda A, C ve E vitaminleri içerir ve bu vitaminler bağışıklık sistemini güçlendirir, cilt sağlığını destekler ve vücudu hastalıklara karşı korur.

İşte böylesine şifa dolu bir sebzeden yapılan Kabak tatlısı, lezzeti ve sağlık açısından sunduğu faydalarıyla sofraların baş tacı olmaya devam ediyor. Az kalorili olarak bilinen kabak tatlısı diyet listelerinde de kendine yer bulan bir lezzet olarak da çıkıyor karşımıza. Kabak tatlısı en iyi antioksidanlardan biri olan beta karoteni içerisinde bolca bulundurduğundan dolayı vücudu mikroplardan koruyor ve bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

Dışı çıtır içi  bal kıvamında olan bu muhteşem lezzetin yapımı zahmetli ama yenmesi bir o kadar keyifli. Kabak tatlısı denilince akla ilk gelen yerlerden biri olan Fansa Tatlıcılık uzun yıllardan bu yana bu eşsiz lezzeti müşterilerine  en iyi şekilde sunmayı sürdürüyor.

Lezzeti kadar faydaları ile de bilinen uygun fiyatı dolayısıyla her eve girebilen Kabak tatlısı konusunda oldukça iyi olduklarını söyleyerek sözlerine başlayan Şahap Fansa yaptığı açıklamasında:” Bizim kabak tatlısında iyi olmamızın başlıca sebebi ustamızın bu konuda en iyilerden biri olması ve bizleri en güzel biçimde yetiştirmesidir.1948 yılından itibaren Antakya tatlıcılık sektöründe kendini ispatlamış bir isim olan Azmi Ustanın öğrencisi 43 yıllık usta Sadık Fansa’nın öğrencisiyim  ben. Bizim için birinci kural hijyen ve kaliteli üründür.Bu konuda asla taviz vermiyoruz.Zaten başarımız da biraz oradan gelmektedir. Yapılan tahlillerde ortaya çıkan sonuçlar kabak tatlımızda hiçbir katkı maddesinin olmadığını ve tüm değerlerin en iyi biçimde olduğunu göstermektedir. İkramlarında baştacı olan bu lezzet sade tüketildiği gibi üzeri ceviz ve tahin ile süslenerek de tüketilmektedir.Faydalarını sayacak olursak Kabak tatlısı demir, kalsiyum. fosfor ,Potasyum, , sodyum ve magnezyum içerdiğinden dolayı kansızlığı önler, çocuklarda sağlıklı kemik gelişimine katkıda bulunur.İçerisinde bulunan C vitamini ile hastalıklara karşı doğal bir zırh özelliği sağlar.A vitamini ile göz sağlığı için etkili olur.Kemik ve diş sağlığı için önem arz eder. Yüksek lif oranı ile bağırsakları çalıştırarak ve sindirimin rahat olmasını sağlar.Kabak tatlısı kilo aldırmayan bir tatlı olduğu gibi bir çok diyet listesinde yer alması ile de bilinir.Ve daha bir çok faydası olan bu tatlıyı en leziz hali ve uygun fiyatı ile müşterilerimize sunmak adına her gün üretim yapmaktayız.” dedi.

Uzun Çarşıya gelenlerin  kabak tatlısı konusunda tercih ettikleri işletmelerin başında yer aldıklarını söyleyen Şahap Fansa, bu muhteşem lezzeti kargo ile Türkiye’nin her yerine gönderebildiklerini de belirtti.