KARAMAĞARA’YI DÜNYA TURİZMİNE HAZIRLIYORUZ

  • Eklenme Tarihi :04.09.2023 | 12:39

Dijital Güvenlik Eğitim Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Levent Eraslan ile yerinde inceleyen Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, “Yakın zamanda açılışı yapılacak dalış merkezimizi uluslararası su sporları merkezine dönüştüreceğiz.” dedi.

KARAMAĞARA’YI DÜNYA TURİZMİNE HAZIRLIYORUZ

Hatay’ın Yayladağı İlçesi’nde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Hatay Valiliği ve DOĞAKA işbirliğiyle hayata geçirilen Dalış Okulu Projesi inşaat çalışmalarını Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Levent Eraslan ile yerinde inceleyen Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, “Yakın zamanda açılışı yapılacak dalış merkezimizi uluslararası su sporları merkezine dönüştüreceğiz.” dedi.

Yayladağı İlçesi’ne bağlı Karamağara Bölgesi’nde yapımı süren Dalış Okulu Projesi inşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın yaptığı açıklamada, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Hatay Valiliği ve DOĞAKA İşbirliğiyle yürüttüğümüz Dalış Okulu Projesi’nde kaba inşaat çalışmaları tamamlandı. Yakın zamanda açılışı yapılacak dalış merkezimizi uluslararası su sporları merkezine dönüştüreceğiz. 3 metrelik mevcut kara yolu, genişletilerek 9 metre yapıldı. Yol kaplama çalışmaları tamamlandı. Tesislerimizi elektriğe kavuşturacak çalışmalarda da sona gelindi. Bölgedeki ikinci projemiz olan “Doğu Akdeniz’de deniz ve yat turizminin geliştirilmesi” projesi kapsamında; İskele, restaurant ve günübirlik konaklama alanları yapımı ile plaj bölgesine yaya yolu ve lavabo-wc çalışmaları yakın zamanda başlayacak. Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Levent Eraslan ile Karamağara ziyaret gerçekleştirip, çalışmaları yerinde inceledik. Değerli hocamızın fikirlerinden faydalandık. Katkıları için kendilerine teşekkür ederiz.” dedi. (Haber Merkezi)

 

Haberin Videosu