ÖĞRENCİLER KARNE SEVİNCİ YAŞADI - Hatay Söz Gazetesi

ÖĞRENCİLER KARNE SEVİNCİ YAŞADI

  • Eklenme Tarihi :14.06.2024 | 17:09
  • Muhabir :Haber Merkezi

ÖĞRENCİLER KARNE SEVİNCİ YAŞADI

Hatay’da 1324 okulda 399 bin öğrenci karne sevinci yaşadı.Gümüşgöze ilkokulu/ortaokulunda düzenlenen karne törenine il Milli Eğitim Müdürü Harun Tüysüz, protokol üyeleri, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Törende konuşan Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Harun Tüysüz, bir eğitim öğretim yılının daha sonuna geldiklerini belirterek, " Zorlu, ama bir o kadar da verimli geçen bir dönemi başarıyla tamamladık. Sizler, bu süreçte gösterdiğiniz azim, gayret ve fedakârlıklarla hepimizi gururlandırdınız. Şimdi, emeğinizin karşılığını alarak hak ettiğiniz tatil dönemine giriyorsunuz.  Sevgili Öğrencilerimiz, Karne gününüzde sizleri tebrik ediyor, iyi bir tatil geçirmenizi diliyorum." dedi.

TATİL SÜRECİNDE DİNLENİN

Öğrencilerin tatil süresince dinlenmek, eğlenmek ve yeni şeyler öğrenmek için pek çok fırsatı olacağını belirten Tüysüz, "Bu zamanı aileniz ve arkadaşlarınızla kaliteli vakit geçirerek değerlendirmenizi tavsiye ederim. Kitap okumayı, doğa ile iç içe olmayı ve hobilerinizle ilgilenmeyi de ihmal etmeyin. Değerli Öğretmenlerimiz, Afet sonrası zorlu şartlarda başlayıp özverili gayretlerinizle şehrimize yeniden hayat veren ve yoğun geçen bir eğitim öğretim yılının ardından sizler de dinlenmeyi fazlasıyla hak ettiniz. Tatilde hem kendinizi yenilemenizi hem de dinlenmenizi temenni ediyorum.  Sevgili Veliler, eğitim öğretim yılı boyunca iş birliğiniz ve bizlere verdiğiniz destek için teşekkür ediyor, çocuklarınızın başarılarına katkı sağladığınız için sizleri de tebrik ediyorum."

EYLÜL AYINDA YENİ MÜFREDAT

"Eylül ayında yeni müfredat programının kılavuzluğunda Türkiye Yüzyılı ufuklarına yelken açacağımız yepyeni başlangıçlar yapmak üzere yeniden bir araya gelmeyi bekliyor ve hepinize iyi tatiller diliyorum” dedi. Yapılan konuşmaların ardından öğrencilere karneleri dağıtıldı.