REKTÖR DEPCİ’DEN 19 MAYIS Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

  • Eklenme Tarihi :19.05.2024 | 07:48
  • Muhabir :Haber Merkezi

REKTÖR DEPCİ’DEN 19 MAYIS Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. “Kurtuluş Savaşı ve Büyük Zafer’e giden yolun ilk adımının atıldığı 19 Mayıs’ın 105. yıl dönümünü yurdun dört yanında olduğu gibi İSTE’de de birlik ve dayanışma içinde coşkuyla kutlandığını” belirten Rektör Depci mesajında şunlara değindi:

“Türk Milletinin bağımsızlığı ve yurt sevgisini her şeyden üstün gören Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Vatanın bütünlüğü, milletin bağımsızlığı tehlikededir’ diyerek Samsun’a çıkmasıyla yanan meşaleyi bugün aynı inanç ve sevgiyle taşımaya devam ediyoruz. 19 Mayıs 1919’ta aydınlık bir gelecek için kurtuluş mücadelesini başlatan Atatürk, içinde bulunduğu zorlu şartlarda ‘yapamazsın’ diyenlere rağmen dimdik durmuş ve mücadele ruhunu hiç yitirmemiştir. Tüm dünyaya örnek olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu kutlu günü gençlere armağan ederek onları bir kez daha Cumhuriyetin koruyucusu ve yüceltisi ilan etmiştir. Gençlerle bir arada olmak, geleceklerini şekillendiren eğitim ve öğretim süreçlerine katkıda bulunmak bizim için bir onurdur.

Toplumsal kalkınmanın, barış ve huzurun, gelişmenin, demokratikleşmenin ve çağdaşlaşmanın kapılarının aralandığı 19 Mayıs bizler için Atatürk’ü anma, anlama ve onun mirası değerlere her zamankinden daha fazla sahip çıkma günüdür. Hafta boyunca gençlerimiz için çeşitli etkinlikler düzenleyerek Gençlik Haftası’nı İSTE’de kutladık. Bu akşam ve pazartesi günü ise İskenderun Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Dönmez ile iş birliği içerisinde başta gençlerimiz olmak üzere İskenderun halkı için konserler düzenleyeceğiz. Bu güzel günü hep birlikte, Kurtuluş Mücadelesi ruhuyla kutlayacak ve yaşatacağız.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle Aziz Türk Milleti’nin Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak vatanı uğruna canını feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmet, minnetle ve saygıyla anıyorum”.